Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi lehet a baj?

Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Wifin jön a net a laptopra a másik szobából (panel, a szobák közt kb 8m és pont útban van a fürdőszoba) a gép úgy érzékeli hogy fullra van net, viszont még a fb-ot se tölti be, nem hogy egy videót.

Van olyan hogy jól működik de mostanában ramatyul. Valami beállítási gond lehet?



2016. jan. 27. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Routerhez közel jó a vétel?

Lehet hogy frissíteni kellene a hálókártya driver-ét.

2016. jan. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Közel jobb egy fokkal. Legalábbis telón jobban megy. De mivel a másik szobában a lakótársak vannak és nincs akkora kábel hogy közelebb hozzam a routert így kicsit bajos ez a megoldás.

A frissítés nem tudom mit számítana mert a telefonon sincs net az én szobámban.

2016. jan. 27. 20:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor viszont lehet h ők terhelik le és neked ezért jut kevesebb. Az erősebb kutya...szik alapon működik ez is.
2016. jan. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Remek..
2016. jan. 27. 20:32
 5/6 UjfalviLajos válasza:

Android app amivel beméred: Wifi Analizer

A hely ahova a routert teszed a szekrény teteje.

Vagy valami magaslati pont.Miért? Mert egy Wifi adó vagy bármilyen adó akkor müködik jól ha az antenna magassabban van mint a vevő. Miért teszik az adótornyokat és telefon átjátszó adótornyokat dombtetőre a város fölé vajon ?

Gyermekkoeban összedobtam pár adót és azt tapasztaltam hogy az antenna tipusa és minősége

2016. jan. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 UjfalviLajos válasza:
Az antenna típusa ,elhelyezkedése és minősége nagyon számít. A Wifi jel olyan mint a feny hullámok alsó határa. Majdnam úgy is terjed. A vasbeton falrol visszaverődik es csak réseken ajtön ablakon hatol ki a szobádból.Az is lehet hogy a szemközti épület faláról visszavert fáradt zajos jelet fogod és annak a jelnek hiába jó a szintje ha zajos. A hálokártya félreérti a zajos csomagokat. Probáld megemelni a routert ugy hogy a hálókábeleket meghosszabítod.Még 1 méter magassítás us sokat javíthat.Nekem a szobai wifi a bejárati ajtóm felett van es a kertben a teljes házban és szomszédban s fofom a jelét. Igaz a tablet válogat. Az okiteló nem. A tabletok sokkal gyengébben veszik a wifit nagyob távolságból.
2016. jan. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!