Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tp link routerem beállítása...

Tp link routerem beállítása miért nem sikerül?

Figyelt kérdés
Újjonnan vásárolt Tp Link routeremet üzembe akarom állítani de a beállításaival gondjaim akadtak,követtem a magyar nyelvű utmutatást,és a megadott 192.168.0.1 IP cimre a számítógépem azt irja ki érvénytelen IP cim,hasonló a 0.0 és 0.2 re is, ez lenne az alapértelmezett átjáró IP cime. Ha a routerhez adott cd utasításait követem a következő a helyzet: kábelek csatlakoztatása után és a kellő lépések végigjátszása végén automatikus keresésnél ez történik: 1, Network adapter check failed: piros x tehát nem sikerült,Mitöl lehetnek ezek a hibák?

2016. jan. 7. 14:55
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
világit a kijelző ahogy mondtad is,és azok az adatok vannak amiket beirtam,amelyikbe be van dugva a kábelcsatlakozó az a kijelző világit,azzal nincs gond,
2016. jan. 7. 16:56
 12/21 anonim ***** válasza:
és ugye a SÁRGA aljzatba csatlakoztattad a számítógépet?
2016. jan. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
igy van!persze hogy oda!négy sárga egy kék, sárgákba a gépem kékbe a modem,ez eddig tiszta,
2016. jan. 7. 17:01
 14/21 anonim ***** válasza:

Ok. Akkor most csináld ezt: maradjon továbbra is ez a kábelezés.

Hátul a routeren a jobb oldalon van egy reset gomb, gyanítom, hogy csak tollal nyomható be. Ezt kellene 5 másodpercig nyomva tartani. Ekkor a router újra fog indulni. Újraindulás után várj egy picit és nézd meg légyszi megint az ipconfig parancs kimenetét. Ha minden jól megy akkor 192.168.x.x címet kell látnod az átjárónál.

2016. jan. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
kétszer megcsináltam ugyan az,semmi változás,illetve annyi hogy előbb az Ipv4 cimet rosszul irtam,nem196 hanem 169,és világit a router utolsó kijelzője a lakat gondolom ez a biztonságra utal,és az előtte lévő glóriás gömb,az nem tudom mire utal!
2016. jan. 7. 17:33
 16/21 A kérdező kommentje:
Egy kicsit határozotabban nyomtam be a resetet és tovább tartottam benyomva, és helyrejött a net, ugy lett ahogy mondtad,192.168.0.1 van kiirva,már csak az érdekelne csakhogy biztosan jól tudom e, a router jelszava az a számsor ami az alján van?MAc-cimszóóval?
2016. jan. 7. 17:55
 17/21 anonim ***** válasza:
A jelszó és a user name ugyanaz factory reset esetén: admin
2016. jan. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Egy dolog nem stimmel már csak,felmentem a ip cim oldalára ahol be lehet állitani a routert,ez sikerült, a telefonomba is beirtam a router jelszavát mégis adatkapcsolati problémát ir ki,a router beállításánál a

Wireless Network Name:ide a router márkanevét irtam be,gond e? ezt hogy TP Link TL-WR740N valamint a Passworlhoz pedig egy általam választott tetszőleges jelszót adtam meg,nem ezt kellene esetleg beirnom a telefonomba is az itt megadott jelszót?

2016. jan. 7. 19:43
 19/21 anonim ***** válasza:

Wireless Network Name - ez úgy hívják, hogy SSID, vagyis amit beírsz ezt fogja sugározni az éterbe a cucc. Vagyis ha beírod "kutykurutty" akkor ha wifi képes eszközzel elkezded keresni a wifi hálózatokat akkor látni fogod a "kutykurutty" hálózatot. ( Feltéve ha az "enable SSID broadcast" ki van pipálva )


a wireless security pontban állítsd be a WPA/WPA2-Personal opciót, TKIP Encryption opcióval. Amit ide beírsz jelszót, az a WiFi hálózatod jelszava, semmi köze a router belépéséhez szükséges jelszóhoz. Megadhatod ugyanazt ( de az butaság ).

2016. jan. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
..és igen. Amit a wireless security opcióban megadtál jelszónak, azt kell megadnod a telefonodban is.
2016. jan. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!