Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tp link routerem beállítása...

Tp link routerem beállítása miért nem sikerül?

Figyelt kérdés
Újjonnan vásárolt Tp Link routeremet üzembe akarom állítani de a beállításaival gondjaim akadtak,követtem a magyar nyelvű utmutatást,és a megadott 192.168.0.1 IP cimre a számítógépem azt irja ki érvénytelen IP cim,hasonló a 0.0 és 0.2 re is, ez lenne az alapértelmezett átjáró IP cime. Ha a routerhez adott cd utasításait követem a következő a helyzet: kábelek csatlakoztatása után és a kellő lépések végigjátszása végén automatikus keresésnél ez történik: 1, Network adapter check failed: piros x tehát nem sikerült,Mitöl lehetnek ezek a hibák?

2016. jan. 7. 14:55
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem irni hogy TP Link TL-WR740N routerről beszéltem!
2016. jan. 7. 14:59
 2/21 Tengor ***** válasza:

Nem jó a vezetékes kapcsolat az eszköz és a géped között. Ez lehet hibás kábel, hibás eszköz v. hibás gép miatt.

Nem mellesleg pocsék, ahogy írsz!

2016. jan. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

1. Csatlakoztasd a LAN ( számítógéped és a router ) kapcsolatot.

2. Start menü klikk->Beír: cmd + ENTER

3. Megjelenő fekete ablakba beír: ipconfig

Másold ide az eredményt.

2016. jan. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Visszavinni, kicseréltetni!

Esetleg egy RESET megpróbálható!

https://www.youtube.com/watch?v=JLmV3whWTmE

2016. jan. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
A müvelet után az ablakban ez van irva: Microsoft windows [verziószám:6.1.7601] Copyright <c> 2009 Microsoft Corporation . Minden jog fenntartva. C :\Users\xy>_
2016. jan. 7. 15:31
 6/21 anonim ***** válasza:
mondom "ipconfig" beír a fekete ablakba.
2016. jan. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Nyugodtan írd ide, amit nekem is írtál - ez az oldal azért jött létre, hogy másik is segítséget kapjanak. Az Ip címedet kimaszkoltam, mert az tényleg nem a kérdéshez tartozik, hogy melyik borsodi faluban laksz...


"Itt folytatom nem akarom az egész oldalt teleirni adatkkal. Ez van kirva: Windows IP konfigurácio

Ethernet-adapter Helyi kapcsolat:

DNS utótag..:

Kapcsolatszintű IPv6-cim...xxxx

IPv4-cim......:91.x.x.x

Alhálózati maszk....:255.255.254.0

Alapértelmezett átjáró....:91.x.x.x


Namármost nekem kétségeim vannak, hogy te a routered hez kapcsolódol. Mivel az alapértelmezett átjáró és a saját ip címed nem a 192-es hálózathoz tartozik. Persze lehet konfigurálni egy routert hogy ilyen hálózati címeket szolgáltasson, de a helyedben én kizárnám. Szóval első körben csatlakoztasd a géped a routerhez - a LAN portok egyékéhez, ekkor az router előlapján az egyik LAN lednek világítania kell.

Ha ezután megnézed az alapértelmezett átjárót 192.x.x.x.x címet fogsz látni ami nem más mint a routered címe. Erre a címre kell indítani a http kapcsolatot és akkor látni fogod a router kezelési felületét.


Ha mindenképp biztos vagy benne, hogy a

alapértelmezett átjáró....:91.x.x.x a routeredtől kapod ( én nem hiszem ) akkor erre az átjáró címre indíts egy [link] böngészőt és látni fogod a router kezelőfelületét.

2016. jan. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Kapcsolatspecifikus DNS-utótag...:

Kapcsolati szintű IPv6-cim...:fe80::c51b:34e3:596:9be3%10

automatikusan konfigurált IPv4-cim...:196.254.155.227

Alhálózati masz..:255.255.0.0

alapértelmezett átjáró...:


nincsen laptopom az a baj hogy közbe folyamatosan tudjak irni,ezért tart tovább beirogatni az adatokat.

2016. jan. 7. 16:45
 9/21 anonim ***** válasza:

Én még mindig szkeptikus vagyok. Mert a 196-os kezdetű IP cím szerintem dél Afrikai szolgáltaté :).


Az általam említett LED mit mutat?

Mellesleg megpróbálhatod az alapértelmezett átjáró felé a http kaocsolatot.

2016. jan. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

A router hátulján lévő SÁRGA aljaztok a LAN portok. Ide dugd be a géped hálózati kábelét.

A KÉK csatlakozó pedig a kábelmodemhez csatlakozzon.

2016. jan. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!