Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lassú a netem mit tegyek?

Lassú a netem mit tegyek?

Figyelt kérdés
A múltkor irtam a netesunknek, hogy nagy a valaszidonk (ping) de erre azt mondták hogy tökéletes a jel az antennnánk és köztük. Vezeték nélküli internetünk van. Kb lassan 1 éve reggel 10tol este 9ig használhatatlan. Pingelte az antennnánkat és 4-30pinget mért még képet is küldött. Ha én is pingelek valamit valakit arra is max 40et kapok de mégis online játszani lehetetlen 1.3mb/s re vagyunk elofizetve de max egy nap ha 2x éri el ezt az értéket. ... mert ugye cmdbol pingelek és ott alacsony.... ha pedig megvan fixen az 1.3mb/s letoltes akkor online játékokban 20-30ping.

2016. jan. 2. 18:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Ugyebár van a garantált letöltési sebesség, mely ebben az esetben az 1,3 Megabit alatti lehet. Az 1,3 (bár fura hogy így adják meg, de betudom az egyedi műholdas neteteknek) a névleges. Tehát könnyen lehet, hogy a tényleges alig 100 Kbit.


Ez milyen szolgáltató és ti hol vagytok helyileg?

Egyszerűbbnek tűnne váltani, hogyha van más szolgáltatónak is lefedettsége nálatok.

2016. jan. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
1,3 megaBYTE vagy megaBIT? Mert nem mindegy. ha megabit, akkor szimplán nagyon gyenge a net amire elő vagytok fizetve. ha megabyte, akkor jónak kéne lennie, fenyegesd meg őket fogyasztóvédelemmel vagy valami. A pingeddel meg semmi gond nincs.
2016. jan. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Linkeld be a csomagod, amire elő vagy fizetve!

Az online játékokban a 20-30-as ping, de még a 40 is tökéletes, ez önmagában nem hibaforrás.

G.

2016. jan. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Nem megy valami torrentprogram közben?
2016. jan. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Semmi torrent program nem megy. 1.3megaBÁJT és a garantált valami 5-6 mbps. Wnetwork- Matkó Attila Debrecen. A pingemmel csak a parancssoros dologban nincs gond mindenhol 100fölött van és mocskosul idegesítő 5100FT-ot fizetünk érte... de az a vicc az egészben hogy a feltöltésünk mindig 140kb/s amenni elő van írva papíron.
2016. jan. 2. 19:41
 6/21 A kérdező kommentje:
2 hónapja vettünk új routert. Az első héten nem volt vele gond, fixen 15-ös ping mindenhova online játékokban max 30 és fullos letöltés. Ha kikötöm a routerem és egyből szedem a netet akkor is ilyen lassú.
2016. jan. 2. 19:43
 7/21 anonim ***** válasza:

Játékok szerint mennyi a ping?

G.

2016. jan. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
AZ első válaszolónak üzenem gyorsítva lett a netünk... 880kb/s-ről és ahogy már leírtam 500kb/s azaz 5mbps a garantált de általában ez alatt van olyan 80-300kb/s közt. Van egy barátom akinek ugyan ez a nete van neki sosincs vele gond és 2km-re vagyunk az antennátol amelyikről kapjuk a netet. (ők sincsenek közelebb.)
2016. jan. 2. 19:49
 9/21 A kérdező kommentje:
7. válaszoló. kb 90-150ig.
2016. jan. 2. 19:50
 10/21 anonim ***** válasza:

Még az sem vállalhatatlanul sok, de nem is optimális, az tény. Milyen/melyik szerveren játszol?

G.

2016. jan. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!