Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A facebook rombol?

A facebook rombol?

Figyelt kérdés

Eddig sem volt túl sok 'ismerősöm' facebookon,de most nagyon sokat letöröltem,akikkel soha nem beszélek,s maradt kb 70.

Nagyon-nagyon romboló hatása van szerintem.

A legroszabb,hogy most már az okostelefonokon is lehet facezni.

Egyrészt,az önbizalmam elment,amikor láttam mások képeit,'boldog' életükről..

Másrészt,amit a suliban,az utcán,bárhol látok,az nagyon siralmas. MINDENKI,(egy-két kivételével,akiknek nem lehet okostelójuk,vagy nem is akarnak),a szünetekben az üzenőfalat görgeti..:(

Én is megtehetném,..,de nem teszem. Bezsélgetnék a barátnőmmel,de nem birok,mert görgeti,görgeti és görgeti..

Tulajdonképpen,csak a ti tapasztalaitokra is kiváncsi volnék,..?



2015. okt. 19. 19:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
Persze foghatod a facebookra, a technikai fejlodesre, az ordogre... de legjobb lenne ha az onbizalmaddal kezdenel valamit, aztan baratkozz azzal aki arra erdemes.
2015. okt. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Tévesen értelmezted. Van önbizalmam. De nincs és nem is volt több ezer ismerősöm soha,igy másokall ellentétben,nem kaptam több száz lájkot a képeimre,amikből egyébként is csak 2-3 van összesen.


És igy,sokszor észrevettem magamon,hogy mikor néztem mások bejegyzéseit,rosszul éreztem magam kissé..Csak ennyi.

2015. okt. 19. 19:34
 3/12 anonim ***** válasza:
54%
Akkor teged rombol a facebook, de ezen neked kellene valtoztatni mert a facse nem fog.
2015. okt. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"amikor láttam mások képeit,'boldog' életükről."


És rá is tennéd a nyakad, hogy valóban szebb, jobb az életük? Persze, hisz kirakták a fotókat a fészbúkra...

2015. okt. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Utolsó.

Ezért is raktam idézőjelbe a boldogot..Hogy ez csak a látszatvalóság..

2015. okt. 19. 20:05
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen, rombol! Le fogja bombázni a házat!! Viccet félretéve, nem kötelező mindenkinek facezni.
2015. okt. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Keresel olyan csajt aki nem görgeti.

Hogy a szünetekben mindenki facebook-ozik? Nem gondoltál rá, hogy érdekesebb az üzenőfal mint a hülye agyhalott osztálytársakkal "beszélgetni"?

2015. okt. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Szia!


Szerintem is romboló hatással van.

Eredetileg az is lett volna a célja, hogy az embereket közelebb hozza egymáshoz, még ha fizikailag kilométerek ezrei választják is el őket.


De éppen az ellenkezője történt: az emberek egymás mellett ülnek a nappaliban, és Facebookoznak.


Egy videó a Facebook és az igazi valóség közötti kontrasztról:

https://www.youtube.com/watch?v=Fz1BMCpPCzM


Ha van kedved erről beszélgetni (NEM Facebookon!) akkor írj nyugodtan.

2015. okt. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Én nem hiszek abban, hogy rombol. Szerintem ez olyan, mint amikor valakinek átmegy a lábán a fűnyíró, és akkor a fűnyíró a hibás.


De bizonyos dolgokban egyetértek veled azért.


"most nagyon sokat letöröltem,akikkel soha nem beszélek,s maradt kb 70."


Ezt én is megtettem korábban, nekem 141 ember maradt.


Értem, amit mondasz, de sosem értem, amikor ezt a kritikát hallom: most az én barátaim a kirívóak? Pedig van sok barátom. Mert egyik se face-ezik, amikor beszélek hozzá, egyik se lóg azon bunkó módon. 2 ismerősöm van, aki sokat használja: egyik egy lány, aki sok baromságot posztol, de egyszer szóltam neki, hogy engem ne jelöljön be mindenen, azóta ezt tudomásul vette. De amikor beszélek hozzá, nem netezik. Vele egyszer előfordult, akkor rászóltam. A fiú nem használja sokat a facebookot, csak ott csetel valakivel, de ő elég zárkózott, és kissé amúgy is elhúzódik a társaságból, külön padba ül. Jóban vagyunk vele, de elég zárkózott. De ha velünk beszél, mindig félreteszi.


Abban van valami, hogy az ember "nézi mások boldog életét", és szomorú, de erre is van megoldás: a barátaidat kell be-/visszajelölni. Mert persze mindenki előnyös képeket tesz fel magáról, de azért a barátod hiába rak fel magáról előnyös képet, ha te azért tudod, hogy igazából kövér. Irigykedni olyanokra tudsz facebokon, akik nem az ismerőseid, mert elhiszed a képeiket.

A másik dolog, hogy el kell határozni magad. Én egyszer arra voltam irigy, hogy egy ismerősöm búvárkodós képeket tett fel. De nem nyafogtam, hanem rákerestem a Google-ben a "búvártanfolyam" kifejezésre, már meg is kérdeztem egy ismerősömet, nem akar-e velem tartani. Sok pénz, ezért nem most fogjuk megvalósítani. De mivel tudom, hogy már utánanéztem stb., ezért nem irigykedem.


Nyilván vannak emberek, akik rosszul használják, de szerintem ez nem a FB hibája. Én pl. azzal sem értek egyet, hogy ne legyen tv-nk. Mármint akinek nincs, és így boldog, az rendben van, nem szólok bele más életébe, de a az nem igaz, hogy a tv-ben kizárólag csak baromságok mennek. Választani kell tudni csatornákat. (Persze egyes csatornák pénzbe kerülnek, ez tény.) Mi szoktunk családi filmnézéseket csinálni a szüleimmel. Olyankor mindig én viszek egy filmet, amit online megnézünk. Ezeket a filmeket én a tv-ből ismerem. (Most pl. a Megmaradt Alice-nek c. filmet láttuk utoljára, előtte Dustin Hoffman egyik rendezését, legközelebb a Szabadság útjait fogjuk nézni, de lehet, hogy egy Jack Nicholson-filmet, mert a múltkor láttam a tv-ben, nem jut eszembe a címe.)


Ez az oldal is rombolhat, ha készpénznek veszel mindent, amit itt valaki mond, de azért hasznos is. Én pl. szeretek néha feltenni véleményekkel kapcsolatos kérdéseket, mert vannak dolgok, amikkel akkor sem találkozom, ha nem itthon ülök. (Az embernek általában adott korosztályból, adott körből vannak ismerőseik.)


A kommentek is rombolnak a neten, mert sok szidó komment van, én sajnos hajlamosabb vagyok ezeket magamra venni, de megtanultam, hogy akkor ne olvasgassam őket, mert én vagyok a buta, ha ennek ellenére olvasgatom őket.


A YouTube is romboló, mert tele van igénytelen zenékkel is, meg a Balázs Show összes részeivel. Én mondjuk mégis inkább (általam) jó(nak ítélt) zenéket keresek rajta.


Meg például könyvekből is van gagyi, de azért alapvetően az embert buzdítják az olvasására.


A dolgokat lehet okosan és bután csinálni. Én pl. most spanyolul tanulok. Lehet spanyolul gyakorolni idióta szappanoperákból is, de lehet spanyolt gyakorolni spanoyl filmhéten az Urániában, vagy a Gran Hotel című sorozatból (az olyan Downton Abbey jellegű).


Nem azt mondom, hogy semmi igazság nincs abban, amit mondasz, mert valóban túl sok ember használja rosszul a Facebookot. De szerintem ez az ő bajuk. Meg az se mindegy, ki kiket jelöl be. Pl. én sokkal több dolgot megosztok, mióta valóban csak azok vannak bejelölve, akik láthatják ezeket a dolgokat.


Szerintem ne lásd ennyire negatívan a dolgokat.

2015. dec. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Ja, és nézd meg ezt:

hátha segít


https://www.youtube.com/watch?v=QxVZYiJKl1Y

2015. dec. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!