Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi okozhatja, hogy ekkora...

Mi okozhatja, hogy ekkora eltérés van a wifi és a vezetékes internet sebessége között?

Figyelt kérdés

Pár napja használhatatlan a wifi a szobámban ami elég messze is van a routertől, de ugyanezt a problémát több gépnél is észre vettük. Ma megmértem egyszerre vezetékesen és wifin is egy időben a sebességet, de nagyon nagy az eltérés.

Sebesség wifin: [link]

Sebesség vezetéken: [link]

Előfordulhat, hogy a router már "elhasználódott"?



2015. aug. 19. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:

A wifi (főleg 2,4GHz-n) sose fogja a gigabites kapcsolatod utolérni!

Továbbá te magad is megválaszoltad: "elég messze is van a routertől"


Használj repeatert vagy rakd közelebb a routert. Esetleg építs ki egy új AP-t aminek erősebb a jele a szobádban. Ha a laptop vagy telefon támogatja, akkor használj 5GHz-s hálózatot.

2015. aug. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


pl ez a router (ha közel van és erős a jel) akkor 5GHz-n fogja hozni neked a vezetékes kapcsolattal mért sebességet

2015. aug. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Használok repeatert, de sokkal jobb volt a net eddig. A kérdés kiírásakor elfelejtettem odaírni, hogy a wifin keresztül amikor mértem akkor a router mellett voltam közvetlenül, hogy össze lehessen hasonlítani, nem volt a router és a gépem között semmi.
2015. aug. 19. 10:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Okozhatja még másik wifi is. Tedd olyan csatornára amelyik nincs leterhelve.

(a foglalt csatornákat ezzel könnyen ellenőrizheted:

[link] )

Ha nem linuxot használsz, akkor elég egy live rendszerről indítani és ott futtatni!

2015. aug. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ki fogom próbálni. Ha ez se segít akkor jól gondolom, hogy új routert kell venni?
2015. aug. 19. 13:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!