Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Komoly nem unalmas már, hogy...

Komoly nem unalmas már, hogy a legtöbb facebookozó minden baját és minden örömét megossza a világgal, de ez elmondható többi közösségi oldalról is?

Figyelt kérdés
Teljesen jelentéktelen dolgokat például: hogy milyen jót evett ma, vagy éppen mit érez pl.: rossz kedve van, aztán kiír egy idézetet. Nem értem egyszerűen az emberek feje lágya mikor nő már be. Rendben van, hogy ez a tinédzsereknél leginkább (13-tól -18 éves korig) menő, de utána is. Felnőtt embereknek ez az elfoglaltságuk. Különben is ez facebook dolog, már nagyon nem új. Ugyanazokat az idézeteket írogassák ki, mint évekkel ez előtt. Másrészt technikailag is idegesítőbb lett a facebook. Zuckerberg bácsi is rájött, hogy az emberek saját maguk mutogatására használják, ezért fejlesztették állapot funkciót stb. Meg tudod adni, hogy hol vagy kivel, ezerféle hangulatjel van, több mint volt. Látod, hogy ki éppen mit lájkol egyszerűen borzalmas. Mindig tudod ki mit csinál, aki fent van. Viszont hasznos oldal lehetne a facebook vagy más, de ne kelljen, már miden pillanatot megosztania az embernek. Nem igaz, hogy nem lenne más konfliktuskezelés. Például egy személyes beszélgetés. Miért kell világra kürtölni mindenkinek, hogy mit érez? Főleg, hogy az érzéseink nem tartóznak minden ismerősünkre. Egy közösségi oldalon elvileg olyan tevékenységeket kellene megosztani, ami közérdek, csoportok érdeke, nagyobb társaságok közös ügye, napi aktuális dolgokat megosztani, politika, új film, sport stb. bármi hasznosra lehetne használni és azokról vitatkozni, de mindenki az egyéni szociális dolgait publikálja. Ha valaki ennyire ismert akar lenni, akkor jelentkezzen valóság showba, talán bekerül, azt legalább megfizetik.

2015. aug. 11. 03:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az is unalmas hogy a gyakori kerdesekre is sokan csak panaszkodni es trollkodni jarnak fel nem pedig egy olyan kerdest feltenni amire nem lehet 1 masodperc alatt a google.hu-n megoldast talalni - erre pedig pontos valasz erkezik.

Es csak hogy pontos valaszt adjak : ne legyel ezeknek az embereknek az ismerose, ne nezz annyi facebookot, ne kovesd oket facebookon - ezek kozul mindharom hatasos megoldas.

2015. aug. 11. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem unalmas, hogy mindenki csak rinbyál, ahelyett, hogy megtanulná alapszinten használni a közösségi oldalakat?

Ha zavarnak valakinek a kiírásai, leiratkozhatsz róla. Ennyi. Az, hogy ki mit ír ki, nem a te dolgod.

2015. aug. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
0%
Teljes mértékben egyetértek a kérdezővel. A kettő válaszoló meg menjen a p*csába
2015. nov. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Itt sem Zuckerberg bácsi tehet erről. Nekem például nincsenek ilyen problémáim, rég letöröltem a listámról minden olyan embert, aki zavaró posztolgató, vagy leiratkoztam róla, hogy aztán ne tudjak semmit, akár az ismerőst-nem ismerőst.

Hogyha látod, hogy másoknak "tetszik", akkor hagyd:)) Az ő szórakozásuk, és biztosan nem neked posztolják.

Habár szerintem is az evés az aztán egy privát dolog. Ennek a fordítottja, ha valaki a toalett tevékenységeit posztolja ezekután...

De ha valaki közli a hangulatát olykor, arra beszoktam szólni, és nincs bajom vele, amennyiben úgy viszonyulok, hogy érdekel az illető személy. Bár ezzel sokan azt érik el, hogy akinek nem érdekel, az elrejti, így az értelmesebb posztok el eltűnnek. De nekem sok olyan ismerősöm van, akinek szívesen fogadom a személyeskedő frissítéseit s, mert nem is viszi túlzásba. Nincs is köztük tucat idézetező, aki személyeskedik is ott, az eredeti gondolatokkal tálal. Az olyant elfogadom, de sokan vannak, akik semmit sem akarnak kifejezni, és csak azért feltűnősködnek a megosztással, hogy reagálj az abszolút semmire, meg a tucat idézetekre, ennyi.

Velem van úgy, hogy leírom egy gondolatomat, ami foglalkoztat, és egy ismerősöm írásban rákérdez, vagy élőszóban emlékszik rá és megemlíti, mert nem unalomból fogalmaztam meg, de ezeket inkább privátban is teszem közzé, mert nem tartozik bárkire.

Ha valakinek posztolás mániája van, akkor az "instagrammnak" lehet szánni, én úgy látom manapság mindenki oda zsúfolja a jelentéktelenségek tömlegét, és a lényegesebb tartalmak maradnak facebook-on.

2016. ápr. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!