Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan kell modemet/routert...

Hogyan kell modemet/routert beszerelni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Következő a helyzet : a lakásunkban van egy tmobilos modem vagy router (mindig keverem) aminek elég gyenge a wifi jele szóval a fölső emeletre beszeretnék szerelni még egy wifi routert és a lakás nincs végig kábelezve ha nem a konektorokon keresztül jön az internet egy tplink (lan) átalakítóval szóval ugyan az az eredmény ! Ahhoz , hogy egy új modemet (Tp-link TL-WR841N) betudjam szerelni mit kell beállítani és hol ?


Szóval hogy kell konfigolni/beüzemeltetni még egy wifi routert ?


Köszönöm előre is válaszokat !



2015. júl. 21. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Magyarul az új wifi routert rákötöd a konnektor LAN portjára?


A WR841N routerbe belépsz a 192.168.0.1 címen

admin / admin a belépő kód

statikus IP címet kell beállíts és át kell állítsad a router 192.168.0.1 IP címét valami másra ami a T-mobilos routertől függ.


Magyarul az új routeredet úgy kötöd rá mint egy gépet és

a lenti gépek IP tartományából adj neki egy IP címet.


Mondjuk ha a t-mobilos router a 192.168.1.1 IP-jű akkor add az új modemnek a 192.168.1.20 IP címet.

Ne felejtsd el majd a böngészőben átírni, amikor konfigolod.


Ezt állítsd be. Network / WAN connection type STATIC


töltsd ki így

IP address 192.168.1.20

subnet mask 255.255.255.0

default gateway a t-mobilos routered IP címe mondjuk 192.168.1.1


DNS -hez berakhatod a 8.8.8.8 és a 8.8.4.4 címeket ez a google gyors dns szerverei



Ha eddig megvagy, akkor állítsd be a wireless résznél add meg a wifi fenti nevét mondjuk "wifi emelet"

adj meg egy jelszót


és teszteld le egy mobillal vagy tablettel vagy géppel a fenti wifire csatlakozva hogy van-e net.

2015. júl. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
és a konnektorból a LAN zsnórt a wifi WAN portjába dugd.
2015. júl. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ ... igen ezekkel az ip címekkel voltam gondba úgy igazán ! Feltétlenül írok , hogy mi lett a végeredmény és még egyszer köszönöm :)
2015. júl. 21. 22:09
 4/8 A kérdező kommentje:
Változott kicsit a helyzet ! Amikor ezt beírtam 192.168.0.1 nem a tplinkbe ha nem a lenti technicolorba az az amit a tmobilosokhoztak abba lépet be és ugye itt nem admin admin kell ha nem a felső sor üres az alsóba kellett csak admin szóval nem a tplinkbe lépett be ez miért van ?
2015. júl. 21. 22:13
 5/8 A kérdező kommentje:
[link] ezt kellett beírni :)
2015. júl. 21. 22:18
 6/8 A kérdező kommentje:
Őszinte leszek igaziból semmi hasznom nem volt a válaszból mert annyi dolgom volt csak hogy bedugtam a másik routert és már egyből ment minden szóval szerencsémre nem kellett semmit állítgatni csak jelszót meg nevet állítottam el de azért köszönöm és remélem másnak hasznára fog válni a válaszod :)
2015. júl. 21. 22:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Milyen technicolor mi a típusa? TC7200?
2015. júl. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nem tudom de már megoldottam mindent :)
2015. júl. 22. 00:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!