Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van valakinek ötlete hogyan...

Van valakinek ötlete hogyan lehetne ezt megoldani?

Figyelt kérdés

Adott egy UPC s wifi router amit nem tudok mozgatni a koax kábel miatt, illetve egy régebbi asztali PC körülbelül 30 méterre a routertől

Ebbe a számítógépbe szeretnék internetet vezetni lehetőleg úgy hogy egy 2. wifi routert közbe iktatva a régi asztali környékén is legyen wifi, ugyanis a UPC-s a sok fal miatt nem ér el idáig

Ötlet?



2015. máj. 22. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Akkor kell 30~40 méter UTP kanóc és egy router.

A második routernek WAN portjába kötöd az elsőt, és dinamikus ip kapcsolattal csatlakozól hozzá.

Ha nem akarsz kábelt, akkor 1 köztes AP és olyan router kell ami WiFi -t is tud fogni, tovább osztani.

TP Link eszközöknél a D -s végződésűek.

2015. máj. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Zzzoli ***** válasza:

A koaxot is tudod mozgatni, egy F toldó még nem csillapít annyit hogy baj legyen belőle, vagy újat is húzhatsz neki, jó minőségű RG6 os kábel kell és annyi. Otthon rácsavarós F csatikkal megcsinálod, ha nincs roppantó.

Másrészt a 2 routeres dolog nálam él. Annyi hogy nálam nem vezeték van a két router között hanem AP (Nanostatiom M5) a második routeren a wan tiltva van egyébként, a lanportjára kell ráálni. Két TP linkről van szó DDWRT vel.

Wan tiltva, ip je egyel arrébb, 192.168.1.2, dhcp szintén tilt, ugyanis az a router oszt, ami valóban routol is, tehát az első. A második csak egy wifis elérési pont ebben az esetben. Mondom, nálam így működik én is próbáltam az előző hosszászóló megoldásával is, az nekem nem működött.

2015. máj. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Zzzoli: Valószínüleg azonos tartomány volt beállítva a második routeren is.

Ha az első 192.168.0.x, akkor a második 192.168.1.x tartományba essen.

Ha mind kettő 192.168.0.x azaza azonos tartományba van, akkor ütköznek, és nem lesz átjárás.

2015. máj. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

AP val már próbálkoztam, nem működött a dolog, az 1. válasz alapján megpróbálom megoldani

Köszönöm a válaszokat!

2015. máj. 23. 10:20
 5/6 P.O.C. ***** válasza:

A második router is adott, ha igen annak mi a típusa?

És mi az UPC -s típusa?


Amúgy ha ugyan arra az elektromos hálózatra van kötve inden, akkor Power Line adapter párral és egy AP -vel is megoldható.

Így nem kell sokat kábelezni.

2015. máj. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Regebbrol maradt meg egy D link dir605l

A UPC s egy ubee uvw3226

Nem egy elektromos halozaton van ugyhogy marad a padlason valo kabelezgetes :(

2015. máj. 23. 20:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!