Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ennél a digi csomagnál hogy van?

Ennél a digi csomagnál hogy van?

Figyelt kérdés
[link] Mondjuk én diginet 50 et akarok csak rendelni és nem akarok mást akkor 2700Ft és adnak hozzá minden szrt nem kell még rútert vegyeke meg ilyenek?

#szolgáltató #diginet 50
2015. márc. 1. 09:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

"Azért kérdeztem itt meg hogy ne három nap múlva válaszoljanak a digisek hanem akinek van velük szerződése az el tudja mondani hogy adnak vagy nem adnak a kábel végére modemet ."

Felhívod őket és instant kapod a releváns választ, kompetens embertől. Vagy ehhez egyetemet kell végezni?


Nekem UTP kábel jön be a lakásba a lépcsőházból, de ez lakótelep (még mindig fogalmunk sincsen, hogy milyen a környék ahol laksz).

2015. márc. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Mégegyszer leírom a csökött agyadnak hogy válaszolgassak.

Két féle diginet létezik-koaksz és lan.

A koakszhoz bíztosít a digi modemet hisz másképpen nem is lehet.És létezik a digi lan ami egy UTP kábelen egy RJ45 (lan)csatlakozó van és nincs modem se router semmi.Ezt a kábelt bedugják a gépedbe felkonfigurálják és netezel.

Hogy te még ilyet nem láttál és a csökött agyad ezt nem tudja felfogni az a te bajod de ne hülyézzél engem.Ha a digi oldalán megnézed hogy nálad melyik elérhető akkor el is jutottál oda amit nekünk nem árulsz el.

2015. márc. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Mégegyszer leírom a csökött agyadnak hogy válaszolgassak.


- Eddig még egyszer sem írtad le a választ . A második hsz első mondata ami Igennel kezdődik de maga a mondat nem egyértelmű és rövidre fogott.


Okosnak hiszed magad de a sokadik válaszom után sem jöttél rá hogy én nem tudom mi az eszköz neve ezért írtam hogy doboz ami villog ,amire én azt hiszem hogy rúter vagy modem vagy anyámpcsája .


Nagy IQ sem kell hozzá ebből következtetve hogy nyilván a lan fogalmát sem ismerem viszont elmondtam hogy nem fogom közvetlenül a koax kábelt betudni dugni a gépbe .


Vagyis Calambó itt elszóltam magam hogy koax kábel jön be és sisco doboz van utána ami villog .


Ezek után neked még mindig nem világos valami miközben azt is mondtam digi50 et akarok tehát ez már önmagában kizárja hogy lassú betárcsázós technológiáról kezdj el kiokosítani amit nem is értek mert ha te ennyire vágod akkor eleve kizárod hogy ilyent akarnék ha 50Mbit/s csomagot írtam ki!


Két féle diginet létezik-koaksz és lan.

A koakszhoz bíztosít a digi modemet hisz másképpen nem is lehet.


- Hú de okos lettem akkor most nekem mi a nyavajám van ha koaxon jön be a szobámba onnan a sisco dobozba aztán egy lan (megnéztem goglin a képét)kábelen a gépbe és 30Mbit/s t home.? És a t home ingyen adta a dobozt.


...Hogy te még ilyet nem láttál és a csökött agyad ezt nem tudja felfogni az a te bajod de ne hülyézzél engem.


-Érdekes amit mondasz mert visszaolvastam a hsz eket és egyikben sem hülyéztelek ,azt írtam hülyeségeket beszélsz.

Ellenben te csökött agyazol,ostobázol aki "mellé tudatlan és úgy rajzolták" .


Ha a digi oldalán megnézed hogy nálad melyik elérhető akkor el is jutottál oda amit nekünk nem árulsz el.


-Képzeld megnéztem hogy nálam mi elérhető ezért írtam ki a kérdést hogy digi50 et akarok ,ez az információ önmagában meghatározza a hozzávaló rendszert mivel a diginél nincs optikai net ,az a betárcsázós lasú szar meg ahogy láthatod 1 mega sincs. Nyomozónak de még rendőrnek se menjél el ha azok után hogy te is rámentél az oldalukra még mindíg nem egyértelmű hogy a kérdésem milyen rendszerre eszközökre vonatkozik.


Én vagyok az aki nem tud megkülönböztetni egy rutert egy modemtől mégis valami olyat vársz hogy én mondjam meg melyiket szeretném .


A másik: Felhívod őket és instant kapod a releváns választ, kompetens embertől. Vagy ehhez egyetemet kell végezni?


Nem kell ez a fölényeskedés . Vasárnap nem fogok senkit hívogatni pénzért ,és azt sem hinném hogy valaki élő ember majd beleszól és kompetensen megválaszolja . De nehogy már meg kelljen magyaráznom hogy miért gyk n kérdezem meg ezt amúgy már leírtam olvasd el ja elolvastad csak nem értetted szorri.


Itt egy probléma van, hogy olyanok válaszolnak akik nem érintettek vagy nem is értik a szituációt csak okoskodnak.

2015. márc. 2. 21:40
 14/24 A kérdező kommentje:

És még egy észrevétel.


"A lassú szarhoz adnak modemet a másikat csak bedugod a gépbe azt hali."


Na ez sem állja meg a helyét akkor a t home miért adott dobozt a koax kábel végére miközben az nem lassú szar hanem a gyors talán LAN?


Mi az hogy bedogod a gépbe és hali ,én még olyant nem is láttam egyik ismerősömnél sem . Mindenkinél villog valami és utána megy a gépbe a lan kábel.

2015. márc. 2. 21:49
 15/24 anonim ***** válasza:
Az a villogó kis dobozka amid van modemnek hívják és minden válaszomba leírtam hogy a koax internet esetén azt a szolgáltató adja.Egyszerűen fogalmazva ez egy olyan doboz ami a koax kábelről leválasztja az internetet,mert azon nem csak az jön,van rajta koax csatlakozó és a tovább menő jelet egy lan kábelen a pc-dhez vezeti.A betárcsázós internetet csak a THome használja és semmi köze az internet sebességéhez.Ha a Digi 50-es netnél megtalálható a városod és az utcád akkor megrendelés esetén kijön a szerelő,oszlopról behúz egy kábelt becsatlakoztatja az általa hozott modembe összeköti a gépeddel beüzemeli, telefonál és aktiválják majd egy kis papírozás után elmegy és te használod.Minden szolgáltató hasonlóan jár el nem kell venned semmit.Amit nem láttál és nem hallottál(számodra mellékes)hogy létezik olyan Diginet amihez nem kell ez a doboz(modem)csak simán egy olyan kábel jön be mint ami összeköti a villogó dobozodat a számítógéppel(lan)és van neted.Nem mennék bele a technikai hátterébe.Az általad említett router csak akkor kell ha több gépre akarod osztani a netet ez esetben ezt neked kell megvenni.Remélem hogy a legegyszerűbben fogalmaztam.Nem hittem hogy van ennyire egyszerű internetfelhasználó.
2015. márc. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Szerintem ne fojtasd mert csak egyre jobban röhögök a mosakodásodon :D


6 os válasz:A lassú szarhoz adnak modemet a másikat csak bedugod a gépbe azt hali.


8 as válasz: A koax kábelnél adnak modemet olyasmit ami villog nálad a lan az azért lan mert egy lan kábel megy be hozzád bedugod a hálókártyába és lőn net.


Akkor beszéljünk a másikról amit csak bedugok a gépembe és hali arra mondod hogy lan .Nos akkor MI VILLOG? Csak nem a modem amit az egyik válaszodban még a lassú szrhoz adnak kizárólag. Te nem tudsz egy egyértelmű választ megfogalmazni és én vagyok a tudatlan csökött agyú na ne bohóckodj már .


Komolyan mondom ne válaszoljál inkább olvasd át tízszer a párbeszédünket talán akkor rájössz hogy a csapodár válaszaidból nem lehet megérteni mikor miről beszélsz. Állandóan azt ismételgeted hogy minden válaszodban elmondtad ugyan azt de én nem látok ilyen válaszokat csak hol ezt mondod hol azt félmondatosan.


Már az első mondatod nem egyértelmű mert azt írod Igen ezért egy gépre kapsz elérést. De hogy mi igen? Igen vennem kell hozzá modemet mert ez csak az elérést jelenti vagy igen nem kell vennem modemet mert az elérésel jár.


Nem tudsz jól válaszolni ez van. Ne a magad fölényéből indulj ki lehet hogy te fejben félszavakból érted de ez leírva egy laikusnak aki 'én' egyáltalán nem egyértelmű.


Van jó tanár és rossz tanár ,a tanárnak sem az a dolga hogy ő értse az anyagot hanem hogy át tudja adni a diákoknak. Ezekkel a beszólásokkal hogy nem hiszed hogy milyen egyszerű netező emberek vannak csak a magad alkalmatlanságát palástolod ebben a válaszolós szakmában.

2015. márc. 3. 21:13
 17/24 anonim ***** válasza:

Már miért ne válaszolnék?

Azt a lassú szart nem én találtam ki hanem a szolgáltató.Mivel a digi honlapján a modemes internetnél ez is szerepel azért linkeltem be hogy érdeklődj hogy nálad milyen sebesség érhető el hisz nem vagyok látnok és a településedet sem árultad el.Erre te kitaláltad a betárcsázós netet.Az összes válaszomban ott van a modem biztosítása.Minden szolgáltató biztosítja a modemet, többnyire ilyen modem nincs is forgalomba nem a felhasználó tulajdona le kell adni ha felmondod a szolgáltatást.Ebből kifolyólag a kérdésed fele értelmetlen és tudatlanságra vall."és adnak hozzá minden szrt nem kell még rútert vegyeke meg ilyenek?"

Hogy a digi lannál mi villog? az értelem benned.

Nem vagyok én tanár, de ha már ennél a példánál vagyunk szar ügy amikor a diák oktatja ki a tanárt főleg olyan anyagból amiről még a tegnap azt sem tudta hogy létezik.

A civódásunk végeredménye: megtanultad a modem kifelyezést és a lan-t.Ez már haladás.

2015. márc. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

"le kell adni ha felmondod a szolgáltatást.Ebből kifolyólag a kérdésed fele értelmetlen és tudatlanságra vall."


Basszus ember te tudathasadásban szenvedsz ez a gyakori kérdések.Azért teszünk fel kérdéseket mert nem tudunk valamit te meg ezt rovod fel a kérdezőnek LOL és milyen bőbeszédű lettél a végére ahhoz képest hogy az első mondatod legfeljebb te magad érthetted annyira szűk volt.


Meg mi az hogy a diák oktatja ki a tanárt jézusom hol oktattalak én ki szakmailag mikor épp azt magyarázom hogy azt se tudom mi az a rúter ,modem ,lan.


Én maximum atéren oktattalak ki hogy ne akarj válaszolni mert szra tanár vagy és azért ne válaszolj mert már felesleges és sok és csak lekezelő ráadásul ahányszor válaszolsz annyiszor lepontozlak erre nem jöttél rá akkor ki is az ostoba meg a tudatlan? :D

2015. márc. 4. 21:43
 19/24 anonim ***** válasza:
Ez vagyok én.Őszinte ember ezért kevés a barátom de ők barátok.Ha vetted volna a fáradtságot és a Digi honlapján elolvasod a GYIK részt gyorsabb lett volna.A pontozásodat magasan....Ha ezen az oldalon is elolvastad volna a GYIK akkor egy ilyet is találnál:Ha értékelésed nem felel meg a többség értékelésének, akkor -1 pont, ha megfelel, akkor +1 pont jár, egyéb esetben nem jár érte pont.Az én pontszámom nem változott-és a tied?A tájékozatlanság és a rosszindulat árad belőled és bennem ez cinizmust vált ki.Kettőnk közt a különbség az hogy én élvezem te meg dühöngsz.
2015. márc. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Jajj még mindíg itt vagy?


Tudod miért nincsenek barátaid mert egy beképzelt sutyerák vagy önkritika nélkül . Írogatod nekem az igazadat de arra nem emlékszel miket válaszoltál és milyen hangnemben és utána én miket reagáltam .


Te kezdtél el hülyézni erre is felhívtam a figyelmedet de ez téged nem érdekel mert te maga vagy az ego.


A mondataid mindent elárulnak totális ellentmondás mást se csinálsz .


"A tájékozatlanság és a rosszindulat árad belőled ....Kettőnk közt a különbség az hogy én élvezem ..."


És még be is vallod hogy élvezed akkor nem lehet hogy te vagy a rosszindulatú? Egyáltalán tudod mit jelent ez a kifejezés , hol voltam én rosszindulatú ? Kérd már meg az egyetlen barátodat hogy tartsa a tükröt .


És az én pontszámom nem változott ,mitől változott volna engem nem tudsz itt értékelni butagyerek.

2015. márc. 5. 21:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!