Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kábeles internet, miért nem...

Kábeles internet, miért nem jó? Kis sárga háromszöget mutat

Figyelt kérdés
tehát érzékeli hogy bedugtam de ennyi. ami érthetetlenné teszi az az hogy teljesen rapszodikus mikor van mikor nincs net. hónapok óta fennáll ez a probléma hogy "gondol egyet" és nincs internet, máskor meg zavartalanul működik.
2015. febr. 28. 21:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Rögtön a modem van rákötve, vagy van közte router is?
2015. febr. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

rögtön a modem, bocs ezt kifelejtettem. egyébként a windows hibakeresője azt mondja hogy "az útválasztó vagy modem hibája" meg hogy húzzam ki a tápkábelt stb de az nem segít semmit.

meg sokszor teljesen tökéletesen működik, szóval nem hiszem hogy a router lenne a hibás bár nem értek nagyon hozzá sajnos

2015. febr. 28. 21:40
 3/11 anonim ***** válasza:
Pedig úgy tűnik, hogy a modem a hibás, vagy a koax csatlakozás. Hívd ki a szolgáltatót, hogy vizsgálják meg. Lehetőleg olyankor, amikor éppen nem működik.
2015. febr. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

na most azt mondja hogy "a helyi kapcsolat nem rendelkezik érvényes ip konfigurációval"

ebben tudnál, tudnátok segíteni?

2015. febr. 28. 21:48
 5/11 anonim ***** válasza:
Ugyanaz érvényes, amit írtam. Nem ad a modem IP címet, be kell vizsgáltatni.
2015. febr. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
oks köszi! és akkor miért van az hogy néha meg jó a net?
2015. febr. 28. 21:52
 7/11 Tengor ***** válasza:

A "rossz eszköz" nem mindig jelenti azt, hogy lángol, vagy nem működik. Lehet, hogy csak instabilan működik.

Egyébként mindig ugyan arra a gépre van dugva v. esetleg váltogatod gépek között?

2015. febr. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

váltogatom, bátyám gépe is szokott ugyanarról a kábelről menni.

ott is hasonló, néha jó néha nem

2015. febr. 28. 22:04
 9/11 anonim ***** válasza:

-szerintem semmi baja sincs sem a netnek,sem a modemnek,

-inkább az a gond,hogy nem osztjátok meg normálisan a netet egy routerrel,ehelyett mindig másik gép akar csatlakozni a szolgáltató gépére ,és a váltott MAC címek miatt a szolgáltatód nem ad ki jelet,

2015. márc. 1. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tengor ***** válasza:

Így van. ahogy #9 írja. A MAC cím változás okozza a problémát.

Vegyetek egy normális routert, 5-7 ezer Ft-ért és megoldódik a probléma!

2015. márc. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!