Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Letöltési sebességem csak...

Letöltési sebességem csak töredéke az elő írtnak mi lehet a baj? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Hello. Lenne egy olyan problémám hogy a számítógépem valamiért nem érzékeli a 30mb/s internetet csak nagyon ritkán. Egyik napról a másikra azt vettem észre hogy iszonyatosan lassú a netem, le is mértem több sebeségtesztelő oldalon egy értelműn látszott hogy valami baj van mert 30mb/s helyett (ami az előt megvolt) most csak töredéke van meg 3.5bm/s . Viszont mértem már 0.76mb/s-t és 12mb/s-t is de átlagosan 2-3 közöt alakul 99%-ban. Már új hálózati kártyával probálkoztam és usb-s wifi vel is de semmi sem történt. Az illesztő program frissítése után 28mb/s-t mértem ami max 5 percig volt így. El kezdtem végre torrentezni mikor láttam hogy megint nagyon lassú. Fel mentem speedtest. Net -re újból 2mb/s-t mértem. Egy egyidejűleg a laptomon 25-28mb/s mérhető. Mi lehet a baj? Nagyon meg köszönném a mielőbbi segítséget. Köszönöm.(feltöltési az normális mindig)

2015. jan. 21. 18:48
 1/5 csacsi2 ***** válasza:

Milyen neted van?

PL.:

A Fiber Power 30 maximális letöltési sebessége 30 Mbit/s. A garantált letöltési sebesség 10 Mbit/s

Tehát a 30-at hírdetik, de 10 a garantált. Azaz bármikor és bármeddig lehet csak 10Mbit/s.


Sebesség tesztelő oldalakon a sebességet úgy mérd hogy közben nem fut más hálózatot foglaló alkalmazás (torrent kliens,email kliens skype...) ami lefoglalja a sávszélességet.

Torrent sebességét sose vedd alapul az sosem rajtad vagy a hálózatodon múlik!


Programok osztoznak a sávszélességen. Az "nyer" amelyik prioritása magasabb. a P2P -protokoll mindig alacsony, ráadásul rengeteg kapcsolatot használ amit az oprendszer (nem írtad) túlterheléses támadásnak vehet. Alapértelmezetten ez csak 10 nyitott félkapcsolat lehet, ha fájlmegosztást használt ez lehet 100-150 is. Ebben az esetben az eseménynapló informál (TCP/IP) hogy "túllépted a megenegedett egyidelyű kapcsolatok számát"! Ezen kívül a hibákról az eseménynapló az amiből tájékozódhatsz, nézd meg.

2015. jan. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
op rendszerem win7 ultimate. netem t-home 30mb/s garantált 1mb/s ( laptopon 28mb/s-mérek) csak a gépemen nem jó valmiért.
2015. jan. 21. 19:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Helo!

Hol lehet megnézni az aktuális letöltési sebességet? És hogy egy csomaghoz mennyi a garantált sebesség?

2015. jan. 22. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 csacsi2 ***** válasza:

#3

- speedtest.net (Ookla)

- Szolgáltatód weboldalán

2015. jan. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 csacsi2 ***** válasza:

Mindig a garantáltat kell alapul venni !!! 10 Mbit/sec

[link]

Másban megadva (Bit/Bytes) itt átválthatod, nem mindegy:

[link]



Nekem 12-15 között szokott lenni a 30 ígért, most kifejezetten jó.

Fontos a sebességtesztnél hogy ne fusson a böngészőn kívül más olyan alkalmazás ami használhatja a hálózatot!

Közeli szerveren kell mérni. Helymeghatározás nem pontos válaszd ki magad

Biztonsági beállítások okozhatják a pontatlan mérést (tűzfal).


Rossz értékeket okozhatja még..

-JAVA biztosnsági beállításaiban (ha telepítve van) Medium -ra kell venni és a sandbox -módot ki lehet kapcsolni ill kivételnek megadni az oldalt (security).

-Magas a ping akkor az rossz beállítást jelenthet 30 alatt jónak mondható. meg kell próbálni másik böngészővel is...

-Rossz DNS szolgáltató beállítás okozhat magas pinget, szolgáltatóét kell használni, v. googleDNS -t esetleg a DNSJumper megkeresi és beállítja a leggyorsabbat:

[link]

-Sehogy nem jó a Complete Internet Repair Javítja és alaphelyzetbe állítja a Windows hálózatot

[link]

-Tűzfal beállításai is nagy mértékben befolyásolhatják a hálózati teljesítményt

-Rendszeres karbantartással megelőzhető a szemétfájlok felgyülemlése (pl DNS Cache)ami szintén korlátozó tényező.

egyebek

-Hálózati kártya driver firissítés, modem reset,

Megújítás:

parancssorból (futtatás:cmd)

ipconfig /flushdns

ipconfig /registerdns

ipconfig /release

ipconfig /renew

-Torrentnél a protokolltitkosítás (IPv6 teredo) megakadályozza hogy a szolgáltató korlátozza a P2P forgalmat.

-mivel másik gépen mások az értékek ezért kihagytam, de a szolgáltató is van hogy hibázik, ilyenkor érdemes velük felvenni a kapcsolatot!

-Eszközkezelőben a Drivereket ellenőrizni!


Ennél többet nem mondhatok, Az eseménynaplóban található hibákat ki kell javítani, frissítéseket alkalmazni.

2015. jan. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!