Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egyik kábelen lassabb a net...

Egyik kábelen lassabb a net mint a másikon, miért?

Figyelt kérdés

[link]

Egy ilyen kábelt vettem az új gépemhez, ez köti össze a routert és a gépemet, a routerből egy másik rövidebb kábel megy egy másik gépbe, az ott van helyben, szóval rövidebb.

Nah itt jön a probléma, az ottani gépen 3,3 MB/s a letöltés, az ittenin 1,1 MB/s. Wifin úgyszintén 3,3 MB/s.Átvittem ezt a gépet a másikhoz, beledugtam a rövidebb kábelt, és voálá, 3,3 MB/s ezen is, ergó csak a kábel lehet a hibás, nah ez az amit nem értek. Mielőtt megvettem volna ezt a kábelt, gondosan utána néztem, és mindenhol egyértelműen olvasható hogy se a cat5/6/7 közti különbség, se a hossz nem befolyásolja szinte semmilyen mértékben a letöltési sebességet, max csillagászati sebességeknél lehet némi eltérés, 3 megás letöltés szerintem nem az. Szóval a kérdésem a következő: új kábelt kell-e vennem, és ha igen milyet? mert ezek után már nem tudom milyet kéne, mert elvileg semmi különbség nincs köztük, de szörnyen zavar hogy mégis 1/3át kapom annak a sebességnek amiért fizetek.


Válaszokat köszi előre is.



2014. dec. 29. 21:44
 1/1 anonim ***** válasza:
Elvileg nincs különbség, valószínűleg rosszul rakták össze, sérült. Ha kevesebb ér érintkezik, akkor kisebb lesz a sebesség. (Vagy abszolút nem is működik, attól függően, hogy melyik.)
2014. dec. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!