Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem csatlakozik a...

Miért nem csatlakozik a routerem a modemhez és a géphez? [többi lent]

Figyelt kérdés

nekem egy netgear wireless-n 300 router wnr2000 v2-m van.

Na és ugye a házba be van vezetve az internet a szolgáltatótol és az a koax kábel az belemegy egy modembe aminek van egy ethernet kimenete és az ethernet kimenethez csatlakozttok egy ethernet kábelt a mit a routerbe vezetek a WAN portba [c. sárga színű és az van a port alá írva hogy internet]. és a routeren van 4 db LAN kimenet a 4 db közül választök egyet és ahhoz is csatlakoztatok egy ethernet kábelt aminek a végét a gépbe vezetek.Na és ugye router hátuljára rá van írva egy URL Webcím......... még hozzá ez . routerlogin.net és meg ez is rá van írva......


user name:admin


password:password


és ugye amikor a fentiekben elmondottan van csatlakoztatva a felszerelés akkor az írja hogy a kiszolgáló nem érhető el. szerintem a gépem nem ismeri fel aza ethernet vezérlőt.

ha igen akkor hogy oldjam meg ? vagy mit csináljak hogy legyen netem?


előre is köszönöm a válaszokat............



#router #wifi #ethernet.ethernet vezérlő
2014. dec. 25. 21:14
 1/9 P.O.C. ***** válasza:

Fizikailag jól kötötted össze, viszont be kell állítani az internetet a routerben a webes felületén (routerlogin.net).


Rég nem állítottam már be Netgear -t, de kb minden router ugyan úgy kell.

Ha koax kábeles neted van, az automatikus címkerésű, tehát a routert DHCP -re kell állítani.

2014. dec. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 fersk ***** válasza:
2014. dec. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 P.O.C. ***** válasza:

Tehát bemész a Basic Settings menübe.

Az elő kérdésre: "does your internet connection require a login?"


Nemmel válaszolsz vagyis:NO

A lap alján A Router MAC address résznél, a "Use computer MAC address" -t választod.

A többit alapértéken hagyod.

Nyomsz a lap alján egy apply gombot.


Ez után lenni kell netnek vezetéken.


A Basic Settings --> Wireless Settings -nél az SSID -nél megadod a Wi-Fi hálózat nevét tetszőlegesen. Regon: Hungarian


Security Options: WPA2-PSK-AES.

A Passphrase: megadod a Wi-Fi jelszót (minimum 8 karakter).


Elvileg készen vagy.

2014. dec. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

rendben. de nekem úgyvan hogy a amikor a routert és a modemet egybe kötöm és utána a routert is rákötöm a gépre ezután felmegyek netre és be írom ezt...... routerlogin.net

utána azt írja hogy... A weboldal nem elérhető A(z) routerlogin.net nem található. de hogyha más oldalra is megyek akkor is ugyan ezt írja.

2014. dec. 26. 17:49
 5/9 P.O.C. ***** válasza:

Akkor próbáld meg IP címmel:

[link]

2014. dec. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
ja nem bocsánat. azt írja hogy a kiszolgáló nem található vagyis nem tudok internethez hozzá férni. nem a gépem ethernet vezérlőjével van baj ?
2014. dec. 26. 18:16
 7/9 A kérdező kommentje:
az IP-vel se jó ugyan azt írja
2014. dec. 26. 18:19
 8/9 P.O.C. ***** válasza:

Az internethez addig nem férsz hozzá ilyenkor, míg be nem állítod a routert. Ilyenkor csak ennek a címnek kell bejönnie, ez a weblap a router memóriájába fut.


Az az igazság hogy távsegítségbe mindig nagyon nehéz beállítani egy routert. Ha ott lenne az ember, max 5 perc (ha a router működőképes, és nincs kompatibilitási hiba se).


Érdemes megnézni egy másik böngészővel is, mert gyakran a sok hülye add-on meg keresőmotor is bekavarhat. Ha a router nem gyári állapotú, valaki már gyomrozta korábban, akkor lehet az alap IP címet is elállította, ilyenkor nem árt reset -elni a routert. Hátul a reset gombot 5 másodperig nyomva kell tartani bekapcsolt állapotban.


Ha közvetlen modemes kapcsolattal megy a net, akkor nem valószínű hogy a hálókarival vagy annak beállításával van a gond. Bár én már ilyet is láttam.

2014. dec. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
én már vissza állítottam a routert a gyári beállításokra csak nem a reset gombal és telefonnal már rá is tudtam csatlakozni meg a volt a telon internet is meg minden de én meg akarom szerkeszteni a routert mert most gyárin van és nyílt a hálózat és jelszósra akarom
2014. dec. 26. 20:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!