Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A TOR Network lekövethető?...

A TOR Network lekövethető? Illetve ezért megbüntethetnek? (Többi lent)

Figyelt kérdés

A minap haverom mesélte nekem, hogy mi az a TOR így hát poénból én is letöltöttem és megnéztem, hogy mégis miket lehet rajta találni. Addig még vicces is volt amig csak fegyver/drog kereskedőket és bérgyilkosokat találtam. De aztán megnyitottam egy lapot amit jobban örülnék ha nem is nyitottam volna meg. Hát ja, aki ismeri a TOR-t gondolom tudja miről beszélek.

Nagy ijedtembe egyből kiléptem és nem csak a TOR-t hanem még a firefox-ot is letöröltem a gépemről xD

Na és hát az említett dolgok miatt büntethető vagyok? Illetve ezt egyáltalán le lehet nyomozni, hogy én ott jártam?



2014. nov. 4. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Hát ha neked egy bérgyilkos árajánlat vicces, akkor valami nagyon nincs rendben a kobakodban.


Igen, most mivel megnéztél ilyen oldalakat, sőt mivel ide is leírtad, hogy ezt csináltad (a TOR nem biztos hogy lenyomozható, de ez a GYK igen...), rád fog rontani a TEK. Anyucit-apucit készítsd fel. Csomagolj szappant.

2014. nov. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Tengor ***** válasza:
61%
Állítólag vannak szervek, amik le tudják nyomozni. Gyakorlatilag meg nem veled fognak foglalkozni, szóval semmi para!
2014. nov. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Az amerikai hatóságokak szinte biztos van rálátásuk, a magyaroknak szinte biztos, hogy nincs, illetve amíg nem veszel bérgyilkost nem foglalkoznak veled
2014. nov. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem magyarországon élek szóval sem a GYIK lenyomozásátol se a TEK-től nem félek, de azért kösz a figyelmeztetést, a szappant majd kéznél tartom. És a szüleimet is majd felhívom ha rámtörnék a lakást :)
2014. nov. 4. 14:43
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Elméletileg elképzelhető, hogy lenyomoznak, de ehhez sok olyan dolognak kellene véletlenszerűen egybeesnie, hogy nagyobb esélyed van arra, hogy a saját hálószobádban gázoljon el a metró. Alapesetben a TOR nem lenyomozható, ha ésszel használod és persze arra, amire kitalálták, nem pedig olyan oldalakat nézel vele, amelyiknek a fajtáját sem mered leírni. Megjegyzem, ha rádtalál valamelyik hárombetűs szervezet, azzal sem jársz jobban, ha csak fegyver- és bérgyilkos oldalakat nézegettél ;)
2014. nov. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A második harmadik válaszolónak kösz a választ
2014. nov. 4. 14:45
 7/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy honnan a fanéből tudjam, hogy melyik honlap mit takar?

Fel volt sorolva kb 200 lap semmi információ csak annyit volt kiírva, hogy:

322efr35fsgf.onion

adwef354.onion

Ebből most honnan tudjam, hogy melyik oldal mit takar? Na de mind egy. Azt olvastam valahol, hogy elméletilegesen a honlap megtekintése nem illegális csak a terjesztése illetve az arról való le/fel töltés.

2014. nov. 4. 14:48
 8/8 anonim ***** válasza:
47%

1. Igen, a TOR hálózat lekövethető - bár nem a mezei végfelhasználó, hanem a nemzetbiztonsági hivatalok/egyéb hatóságok által (Lásd például: [link] ).

2. Nagyobb bajod nem lehet belőle, ha csak "nézelődöl". Ha már aktívan közreműködsz - megrendelsz valamit, regisztrálsz valahova, töltesz fel valamit, stb... - akkor már lehet.

2014. nov. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!