Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vélemény a digi netről? Van...

Vélemény a digi netről? Van jobb internet szolgáltató?

Figyelt kérdés

Most szeretnék átállni digi netre és nem tudom, hogy hogy működik ez. Tehát a kérdéseim:

-Jó-e a digi net, tehát nem megy el gyakran, a garantált sávszélesség mindig megvan?

-Az optikai (LAN) net mit jelent? Nekem most modemes netem van (10mb-os) és nem tudom, hogy mi a különbség.

-A digi oldalán van egy ilyen szempont, hogy webtárhely, és ez mit jelent?

Szeretném, hogy csak olyan írna, akinek digi nete van. :D



2014. okt. 30. 21:37
1 2
 1/17 Tengor ***** válasza:

1.) Jól kiépített környéken nagyon jó a Digi. Olcsó, stabil, gyors. (pár hónapja duplázták 40 Mbps-ről a sebességet 80 Mbps-re, és eddig általában 89-92 Mbps körüli sebességet mértem, nem, nem írtam el, többet, mint az elméleti maximum). Más helyeken persze lehet, hogy épp a Diginek gyengébb a hálózata és más szolgáltató erősebb. Így hely nélkül nehéz megmondani, hogy jó-e v. rossz-e a Digi.


2.) Azt jelenti, hogy bizonyos pontig (jellemzően a panelházakig) optikai kábelen megy a hálózat. A házban pedig ethernet kábelen osztják szét a netet. Tehát nincs modem, csak egy kábel jön be a lakásba, amire lehet kötni egy gépet v. egy routert.


3.) Passz, még nem érdekelt, hogy utánanézzek.

2014. okt. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 coopper ***** válasza:

Szia.


Nekem az van.


Eddig még egyszer sem volt vele gond. Tehát nem hagyott ki, nem lassult be, nem szakadozott.


Optikai lan net, azt jelenti, hogy üvegszálon jön a net és csak az optikai kábel és a kégli között van UTP, tehát azt is jelenti, hogy jó gyors is lesz, és elfelejtheted a garantált szávszélességet mert mindig a hirdetett csomag felett lesz egy picivel, speed teszt kép (DIGINet 50-es csomag : 50/30 Mbps) : [link]


A webtárhelyet én is kérdeztem, de még az ügyfélszolgálat sem tudta megmondani, hogyan lehet elérni.


Üdv.

2014. okt. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

"Nekem most modemes netem van (10mb-os) "


Gyanus, hogy ott a Digitol is csak hasonlot kapnal.

2014. okt. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak, ment a zöld kéz.

És az utolsónak: 10mb-os modemes, a diginél is van modemes és lan net. És én LAN netre akarok váltani :D

2014. okt. 30. 22:15
 5/17 A kérdező kommentje:

És még 1 kérdés:

50 megás nettel hány Mbittel fogok letölteni?

Vagy ezt hogy kell kiszámolni? :D

2014. okt. 30. 22:19
 6/17 coopper ***** válasza:

Szia.


50 megáés nettel a Digi Optikai Lan-ján olyan 52-54 MegaBit lesz a sebességed.


Ebből pediglen egy sima 8-cal való osztással kijön, hogy maximum 6.25-6.75 MegaBájt/sec lesz a letöltési sebességed (amit a letöltő programok mutatni fognak)


Üdv.

2014. okt. 31. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"És az utolsónak: 10mb-os modemes, a diginél is van modemes és lan net. És én LAN netre akarok váltani :D

"


Jojo, csak nem biztos, hogy a lakhelyeden elerheto a LAN, ezt a honlapjukon meg tudod nezni, talan a megrendelesnel lathatod, hogy ki tudod valasztani-e az utcad es hazszamod.

2014. okt. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Én valami nehezebb számításra gondoltam, de ez így jó :D

És megnézem, hogy itt elérhető-e a LAN, de nagyon reménykedem :)

2014. okt. 31. 12:21
 9/17 A kérdező kommentje:

Elérhető, és utolsó kérdésem:

A digi 200-as netnél van egy csillag, és az mit jelent?

Mert csak annál van.

2014. okt. 31. 12:24
 10/17 anonim ***** válasza:

"A digi 200-as netnél van egy csillag, és az mit jelent? "


Gorgess le az oldalon.

2014. okt. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!