Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy értelmezzem a Telenor...

Hogy értelmezzem a Telenor következő két üzenetét?

Figyelt kérdés

Telenoros internetem van, szeptember 7-én ezt az üzenetet kaptam: A Korlàtlan e-mail és böngészés szolgàltatàst töröltük. Tovàbbi info: www.telenor.hu/hipernet. Üdvözlettel, Telenor


Ma ezt: Adatforgalmi keretedből kevesebb mint 20 % maradt, az adatkeret elfogyása után a sebességet lassítjuk.


Ezt csak így egyoldalúan megtehetik? Milyen adatkeretről van szó és mennyi az egyáltalán? Tartozásom sincs, ha esetleg abból adódna ezt a két üzenet. Nem értem.



2014. okt. 1. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden internetcsomaghoz meg van határozva hogy hány MB-ot vagy GB-ot lehet felhasználni internetezésre. (Minél több internetet szeretnél, annál drágább lesz.) Minél többet internetezel annál kevesebb felhasználható MB-od marad. Ha elfogy az adatcsomagod, és te tovább internetezel, lelassítják az internetkapcsolatod, és pénzt vonnak le érte a telefonodról. Úgyhogy ha elő van fizetve pl. egy évre, akkor várd meg a hó végét, és akkor újra annyival kezdesz amennyire előfizettél.
2014. okt. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Úgy kell értelmezni ahogy írják.

A Telenornak van egy olyan kiegészítő szolgáltatása hogy "Korlátlan böngészés és e-mail". Nálad ez került törlésre, így most már ha elhasználod a csomagba foglalt adatmennyiséget, a böngészést meg az e-mail fogadást/küldést is ugyan úgy lassítják.


A második SMS is teljesen egyértelmű. A mobilnetet nem használhatod korlátlanul, lassítás nélkül.

Minden csomagba meg van határozva hogy hány GB-ot használhatsz egy hónapba. Te ennek a meghatározott GB-nak elérted a 80%-át, ezért már csak a 20%-a van hátra. Például van 10 GB-os mobilinterneted. Elhasználtál 8 GB-ot, jött ez az SMS, már csak 2 GB adatmennyiséged van a jelenlegi számlázi ciklusban. Ha ezt is elhasználod akkor lassításra kerül az internet sebessége a számlázási ciklus végégig. Ekkor újraindul a számláló.


Ha a Korlátlan böngészés és e-mail opciót nem te töröltetted, akkor hívd a 1220-at.

2014. okt. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Eddig ez nem volt, korlátlan volt, azért vettem azt a csomagot. A szerződésben sincs semmilyen kikötés erre vonatkozóan.
2014. okt. 1. 18:34
 4/5 A kérdező kommentje:
Két és fél éve van ez a csomagom, soha nem kaptam ilyen üzenetet.
2014. okt. 1. 18:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor amint mondtam hívd a 1220-at. Ott többet tudnak segíteni mint mi itt.
2014. okt. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!