Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen böngészőt használjak?

Milyen böngészőt használjak?

Figyelt kérdés
Mindent kipróbáltam. Ott kezdődött, hogy kaptam egy mystart-incredibart, amit az Istenért se tudtam kiirtani, pedig mindent megtettem. Így a Firefoxom (és az Explorerem) nem vagyok hajlandó használni. A Chrome leáll folyton. Az Opera baromi lassú, bár nem vírusos. Letöltöttem egy Safarit is, ami igen gyors, viszont kilépeget hol az egész böngészőből, hol csak a facebookból. Mára ez a helyzet tarthatatlanná vált!

2014. szept. 25. 10:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Akkor tegyük tisztába a fogalmi tévedéseket: a Facebook egy weboldal (vagy ha úgy tetszik, szolgáltatás), és nem egy böngésző. Ahhoz, hogy a Facebookot el tudd érni, szükségeltetik valamilyen böngésző.


A hozzáállásod viszont baromira rossz.

Adott egy kártevőkkel tönkrebarmolt gép, és ahelyett, hogy te magától a problémától akarnál megszabadulni, inkább a kerülőutakat keresed. Közben pedig leszólod pl. a Firefoxot, holott ő aztán végképp nem tehet róla, ha a felhasználó gondolkodás nélkül minden vacak toolbart feltelepít.


Első körben azzal kellene kezdeni, hogy lepucolod a gépet jó alaposan. (Nem bántásból, de szerintem ezzel inkább keress fel egy szakembert, vagy minimum valaki olyat, aki érti a dolgát!) Ha ez sem éri el a célját, akkor újratelepítés. A probléma ugyanis nem a böngésződdel van, hanem a benyelt kártevőkkel. (Egy böngésző nem fog csak úgy önszántából kilépni sehonnan.)


Ezek után, hogy te milyen böngészőt használsz, az már ízlés kérdése. Csak ne Explorer legyen, ami dacára a fejlesztéseknek, - habár a biztonsága tényleg sokat javult - még mindig bűnlassú.

Az Opera igazából a 12-es verzió után már megszűnt létezni, mint önálló böngésző, nem más, mint egy átszabott Chrome. Operából legfeljebb a 12-es verziót merem ajánlani, lassúbb gépeken tényleg sokat nyerhetsz vele, viszont az meg már kezd elavulttá válni.

MArad a Firefox és a Chrome. Igazából ez a kettő nagyjából ugyanolyan képességű, ha kevés füled van nyitva egyszerre, a Chrome valamivel kevesebb memóriát eszik. (Lassabb gépeken viszont elképesztő csigatempót képes produkálni.) De igazából ízlés kérdése, hogy melyiket használod.

A Safarit meg tudtommal már nem is fejlesztik Windowsra, a legutolsó elérhető verzió is 2 éves.

2014. szept. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

A facebookos kommentemmel csak hasonló értelmes választ szerettem volna adni a kedves válaszolónak. Sajnálom, hogy nem jött le az irónia.

Egyébként köszönöm az első válaszoló linkjét. Úgy néz ki megoldódott a probléma.

A "kártevőkkel összebarmolt" gép pedig általában rendben van tartva általam, ez az első eset, hogy nem sikerült dűlőre jutnom egy vírussal szemben.

2014. szept. 25. 13:27
 13/13 Tengor ***** válasza:
#12, egészen helyesen úgy lehetne fogalmazni, hogy rendben volt. Persze ragaszkodhatsz hozzá, hogy másik böngészőt erőltetsz, minket nem zavar.
2014. szept. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!