Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Feljelenthetnek azért, mert...

Feljelenthetnek azért, mert közösségi oldalon obszcén szavakkal illetek valakit?

Figyelt kérdés

Olyan ép elméjű talán húszonéves "gyerekekkel" kerültem vitába twitteren akik szerint ha ők írnak az én felhasználómról, de nem jelölnek nevet és én visszaírok nekik akkor zaklató vagyok, ez úgy felhúzott, hogy írtam nekik mindent, hogy micsoda stuck up bitch vagy meg ilyenek, erre azt a választ kaptam, hogy ha a rendőrség kopogtat az ajtómon akkor majd meggondolom hogy beszélek. (hahaha)

Úgy találkoztam velük, hogy egy sztárt kritizáltam mintha az éppen rám figyelne és ez jól felhúzta a kis elvakult rajongó agyukat.


Mikor nyomozzák le az IP címem és küldik rám a rendőrséget? :D Nem fenyegetőztem, nem írtam senkinek, hogy kill yourself mint ahogy ott minden lelkibeteg tinimarha szokta, egyszerűen csak szidtam a kutyájukat is, nem érten ezen mit kell jelenteni, a valóságban is hallanak csúnya szavakat mégsem esik bajuk tőle, ráadásul ők kezdték a személyeskedést.


Nem félek ettől, ők nem gondolkodnak reálisan ha szerintük ezért berúgja egy rendőr az ajtómat, csak kíváncsi vagyok meddig lehet elmenni.



2014. szept. 22. 09:18
 1/8 anonim ***** válasza:

A rendőrök nem fogják ezért rád verni az ajtót.

Ők csakis abban az esetben mennek ki, ha alapos gyanú van arra,hogy gyilkosság, vagy pedofil tevékenységet folytatsz és nyomozás alatt állsz. Azt, hogy szidod valaki anyját/ kutyáját nem foglalkoznak vele. (ha így lenne, akkor minden második emberhez kiszaladhatnának a rendőrök)

Viszont az adott oldalról ahol véleményt nyilvánítottál törölhetnek, és nem fogsz tudni többé belépni oda..


Vagy lehet egy másik opció: Olyan embert húztál fel, vagy szidtál aki amúgy is egy labilis idegzetű aki a világ elleni harcát csak feléd irányítja. Pechedre egy nagyon profi hacker, aki simán kinyomozza az IP cím alapján a lakáscímedet, és ő megy el pár haverral, hogy igazságot szolgáltasson (vagyis beveri a képedet) De ugye ez ritka eset lenne...

2014. szept. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mint minden közösségi oldal (többnyire) zárt közösség, tehát hogy mit csinálsz ott és, hogy kit hogyan szidsz az csak és kizárólag az oldal üzemeltetőjére tartozik.

A fentebb említett két eset kivételével, bármit csinálhatsz ha az megfelel az oldal szabályzatával is.

Ha ez valakinek nem tetszik akkor kilép annak a közösségi oldal csoportjából, vagy az oldal lehetőségei szerint korlátozza a számára sértő személyeket, és ennyi.

2014. szept. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát én ugyanígy gondoltam, hogy legfeljebb letiltanak az oldalról, hát azért sírni nem fogok, köszönöm szépen a válaszokat!
2014. szept. 22. 11:01
 4/8 anonim ***** válasza:

Már a magyar bíróságon is büntettek érte, mert nagy nyilvánosságnak számít:

[link]

2014. szept. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

-Na most azért tisztázzunk valamit nyilvános bejegyzésben szidni, sértegetni, vagy állítani valamit, az más kérdés, a

fentebb írt linkre utalok,ugyanis ott ezért vonta felelősségre a bíróság. És megint más ha valakivel privát beszélgetés alatt folyatnak ilyet, ez nem számít nagy közösség előtt való sértegetésnek vagy egyébnek hisz arról csak 2 ember tudja.

2014. szept. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Még az előzőhöz írnék

A lényeg a nyilvánosság, ami mindegy hány személyt takar

persze minél nagyobb annál súlyosabb + a nem bizonyított állítások és azok súlyossága.

2014. szept. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Interneten szabad kritizálni, nem nagy "közönség" előtt szidni ha kiérdemelt, de nem lehet becsületsértést, lejáratást csinálni főleg hamis információkkkal... ez eddig is tiszta volt és nagyjából jogos, talán annyi nem, hogy amikor személyesen szinte terrorizál valaki másokat szavakkal, azt gond nélkül meg lehet csinálni persze, ha politikusokat szidnak facebukon az súlyos vétség. Bár igazság sosem volt és nem is lesz.

Köszönöm a válaszokat

2014. szept. 22. 16:44
 8/8 anonim ***** válasza:

"amikor személyesen szinte terrorizál valaki másokat szavakkal, azt gond nélkül meg lehet csinálni persze"


Nem, terrorizálni valakit, még szavakkal se lehet!!

anyázni, meg egyebeket lehet de csak módjával, és a vitát lehető legjobb módon lezárni, vagy kilépni a vitából.

pl ha az utcán találkozol egy részeggel és beszól akkor elméletileg te nem szólhatszvissza, mert ha vissza szólsz és ebből verekdés lesz amiből a részeg jön ki alul és feljelent ezek után akkor Te leszel a vétkes mert a bíró azt fogja kérdezni hogy miért nem találtál jobb megoldást mondjuk azt hogy tovább mész szó nélkül, ha pedig a részeg támadó jelleggel lép fel akkor meg miért nem szaladtál el. Erre pont most volt egy ismerősömnek esete és fél évre felfüggesztették mert megverte a részeget, persze nem súlyosan csak úgy rendesen.

Tehát eléggé kétoldalú ez a dolog, és nehéz igazságot tenni, de elméletileg a törvények szerint semmilyen módon nem sértegethetsz senkit. Aztán mi lesz belőle az már más kérdés.

2014. szept. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!