Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Azért feljelenthetnek, ha...

Azért feljelenthetnek, ha valaki facebookos képére írok valamit, és úgy töltöm fel?

Figyelt kérdés
Facebookon a ép szabadon letölthető, nem? Innentől kezdve nem tud mit csinálni.. és mikor regisztrált, akkor elfogadta a fb felhasználási feltételeit is. A másik meg az, hogy honnan tudnák bebizonyítani, hogy én csináltam azt a képet? Találhattam az interneten bárhol, ahonnan letöltöttem majd újra feltöltöttem.

2013. aug. 28. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Személy szerint te veszel részt a terjesztésben, mert te töltöd fel; és ha az például személyiségi jogot sért akkor téged fognak számon kérni. Nem is az a lényeg hogy azt te készítetted-e vagy sem, a feltöltéssel te követtél egy adott bűncselekményt.


Nem akarsz bajt - nem követsz el szabálytalan dolgot, ez ennyire egyszerű. Más esetben a te felelősséged és döntésed hogy milyen tevékenységet végzel, adott esetben akár felelned is kell érte. A kérdésben lévő magyarázat egy kifogás, de védekezésre nem lenne használható.

2013. aug. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az interneten lévő minden kép jogvédelem alatt áll (kivéve ahol külön jelzik, hogy nem). Az FB képek is! Azt sehol sem írja az FB, hogy az oda feltöltött képek bárki által szabadon felhasználhatóak és módosíthatóak.
2013. aug. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És ezért mégis milyen büntetés járhat? :o
2013. aug. 28. 14:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Mivel a Facebookon lehet jelenteni a sértő tartalmat és az eltávolításra kerülhet, általában ennyivel lezárulnak az esetek.

De ha nem, például:


"Btk. 179. § (1) Aki valakiről, más előtt, a becsület csorbítására alkalmas tényt állít vagy híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

(2) A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés, ha a rágalmazás

a) aljas indokból vagy célból,

b) nagy nyilvánosság előtt,

c) jelentős érdeksérelmet okozva követik el."


FB-ra a második bekezdés is érvényes, mert nagy nyilvánosságnak számít az internet, illetve a cél általában a (2)/a,.


Konkretizáld a kérdést, hogy ez egy gondolati dolog csak vagy egy konkrét eset érdekel?

2013. aug. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hát én tettem olyat, amit nem kellett volna.. és hát már megbántam. És lehet feljelentettek érte. Viszont még soha nem voltam büntetve, ez lehet enyhítő körülmény..
2013. aug. 28. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!