Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nem múködik a WIFI a notimon....

Nem múködik a WIFI a notimon. Letiltottak?

Figyelt kérdés
Egy ideje nem működik a vezetékes internetem, viszont a lakásom szomszédságában olyan vendéglátóhely van, amelynek van saját WIFI-je. Mivel tudtam a jelszót, hisz többször jártam az adott helyen, elkezdtem használni a hálózatukat, és az utóbbi időben sajnos olyan pofátlan és figyelmetlen voltam, hogx kkor sem bontottam a kapcsolatot, amikor nem használtam a netet, és 0-24-ig rá voltam csatlakozva. Nyilván észrevehették, és blokkoltak? Igazából annyi van, hogy a jelerősségem kiváló, csatlakozom is a hálózathoz a gép szerint, ám internetkapcsolat nincs. Amikor ez legelőször esett meg, akkor kiírta figyelmeztetésbe a gép, hogy a kapcsolat korlátozott, azaz ennek a gépnek nincs mindenhez hozzáférése, de utána restartoltam a gépet, és minden működött a régi kerékvágás szerint. Most azonban egyszerűen ott egy sárga háromszöges felkiáltójel, és nincs internet, de van kapcsolat. Mit tehetnék? Vagyis mit próbáljak meg, hátha nem lett kiszűrve a tolvaj IP-címem?

2014. szept. 3. 23:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, a kutya nem figyeli, hogy mennyit netezel rajta. A sárga háromszög csak annyit jelent, hogy a hely hálózati eszköze nem tudott kapcsolatot létesíteni a központtal, ahonnan a net jön. A wifi a belső hálózaton ettől működik, független az internettől. Ezt a hibát általában orvosolni lehet egy újraindítással, amit az vendéglátóhely hálózati eszközén kellene végrehajtani.

A wifid tökéletesen működik, a vendéglátóhelyen van a hiba. Egyébként miért nem próbálod kideríteni, hogy mi a hiba az otthoni nettel? Nálad vagy nem nálad van a hiba, ha nem nálad, akkor meg felhívod a szolgáltatót.

2014. szept. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ht nem lehetetlen, hogy szűrik a géped, de ha megoldható volt egy újraindítással, akkor valószínűbb, hogy csak besokalt a routerük. Megpróbálhatod újraindítani a gépedről, hátha az segít (feltéve, hogy nem változtattak jelszót)
2014. nov. 20. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Egy adott routert lehet úgy korlátozni, hogy csak bizonyos eszközök használhassák ezt, ezt pedig fizikai cím szűréssel lehet, de mivel vendéglátó helyről van szó, feltételezem a vendégeknek adnak wi-fi jelszót vagyis értelme nem lenne ennek...
2014. dec. 28. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!