Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van itt olyan aki jártas az...

Van itt olyan aki jártas az ebay-en? Szerintetek át akarnak verni?

Figyelt kérdés

Szerettem volna rendelni egy ruhát. Kiválasztottam egyet, ami tetszett mind árban, mind kinézetben, Kínából. Észrevettem, hogy többen is feltöltik ugyanazt, és kis utána olvasás után rájöttem, hogy ugyanazokat varrják és árulják. Ezzel persze semmi gond nem volt. Láttam, hogy az egyik eladó aukcióra tette fel a ruhát úgy, hogy a ruha tényleges ára, ami ca. 30eFt, csak 250Ft, a szállítás pedig 31eFt. Gondoltam, ezzel jó üzletet csinálok, mert összevetve a szállítást a ruha díjaival más helyen, itt jött ki a legolcsóbban. Licitáltam rá. Az aukció lejárt, és megnyertem. Mondjuk ezzel kapcsolatban is felmerültek bennem kételyek, hogy mások vajon miért nem licitáltak, vagy, hogy ez így jó lesz-e nekem, hogy a ruháért fizetek 300Ft-ot, a szállításért, 31ezret, azt pedig vissza se kapom, ha esetleg rossz a ruha, és vissza kell küldeni. Szerencsére még nem tudtam fizetni, mert a bankba pénteken fizettem be a pénzt, hogy legyen a számlámon, de mivel ez fél2 kor történt pénteken, sajnos nem ment végbe a tranzakció, és csak hétfő reggel lesz belőle pénz a számlán..

Gondoltam megírom az eladónak, hogy nem rögtön fogok utalni (ez az aukció megnyerése után kb 16 órával történt), aztán észrevettem, hogy "relisted"/ azaz újra listázta a terméket, amit megnyertem. Ezt nem igen értettem miért tette, gondoltam ezt is hozzá írom a mondani valómhoz kérdésként. Az alábbi beszélgetés zajlott le:

ME:

Dear Seller,

Why did you relisted the item? will i get it if i pay for it?

I can only pay tomorrow, monday morning, because of the bank's opening time.


p.s.: will the dress size be what i send? my sizes:

(...)

I send you the sizes in intch, if you need that.


best wishes from Hungary


SELLER:


Hi friend!

Thank you for your letter!

Ok, we have to understand what you mean!

Do not worry! You can use bank transfer to pay us!

My bank information:



PAYEE'S BANK: BANK OF CHINA, suzhou BR.


Bank Adresse: 188 ganjiang west Road

Suzhou City in Jiangsu Province CHINA


SWIFT ADDRESS (IBAN and BIC): BKCHCNBJ95B


PAYEE'S NAME:


First name: Erhai

Last name: Shang


PAYEE'S A / C: 468958657488


Address: Rm 703 Building 11 Zhongyayuanbeiqu Pinglong Rd Pingjiang Section Suzhou City JiangSu Prov China


Look forward to your payment!

We are a professional dress maker! We guarantee you will be satisfied with our dress!

Bitte schreiben Kleid Nummer mit Ihrem eBay-ID auch.

Bitte kontaktieren Sie uns.

wenn Sie das Geld überwiesen.

Thank you for your time and patience!

Best wishes!


ME:

Can you make the dress, with my sizes? ( i wrote it in my earlier message)

Thank you


SELLER:

dear friend

thank you for letter and size

We can make you send size

Please believe that we can give you the perfect dress

If you pay us

Please tell us

We started making dresses

Right now

please let me know your

name: _________

address: __________

country: _________

Telephone number:. __________


ME:

Dear seller,


Thank you very much,

I can pay tomorrow with paypal.


name:(...)


Thank you again! :


SELLER:

Hi friend!

Thank you for your letter!

Ok, we already to understand what you mean!

We accept you use paypal payment!

Please tell us your paypal account! We send an invoice to you!

You can pay us!

Ok?

Looking forward to your reply!

Best wishes!


ME:

Dear china*pyramid829,


I mean i can pay with paypal here, on ebay, just only tomorrow, because i send money for my bank account on friday, but the bank is very slow and it haven't processed yet. so i only get my money tomorrow on my bank account, then i can pay to you with paypal. It is about 16-18 hours and it will be successfull.


Thank you :)


SELLER:


Hi friend!

thank you for your letter!

We already know what you mean!

We send paypal account to you, you can pay us!

paypal: xiaoyan889@outlook.com

Look forward to your payment!

Best regards!



Akkor most ez azt jelenti, hogy mindenképp rá akar beszélni arra, hogy ebayen kívül fizessek, hogy becsaphasson?


(Ezután próbáltam jelenteni az ebaynek, de azt írta, nem létezik ez a felhasználó...nem értem)



2014. aug. 31. 20:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

uuuu ez nagyon sok sebbol verzik, remelem meg egy fillert se fizettel ennek a csalonak!


Eloszor is, eBay keretein belul CSAKIS Paypallal fizetunk, mert az a BIZTONSAGOS!!! Ha az elado arra ker, hogy ilyen-olyan banki atutalassal fizess neki, akkor 1000 % hogy at akar ba$zni!


Tobb100 termeket rendeltem mar Kinabol, mindig INGYENES szallitassal. A kinai kormany, hogy a gazadasagot fellenditse, ingyenes postazast nyujt az eladoknak! Ha teged 30e forintra le akarnak venni postadij cimen, akkor fuss es vissza se nezz!


Kuldd mar el a linket hadd nezzuk meg azt a ruhat!

2014. szept. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Végül nem rendeltem meg a ruhát, helyettem viszont megrendeltem egy másik eladótól úgy, hogy a szállítás 1-2eFt-ra jött ki.

Azóta három levelet írtam a kínainak, hogy szakítsa meg a megrendelésem, és mindig vissza is írt, hogy semmi gond, oké, de nem csinál semmit, az ebay meg piszkál, hogy fizessek. De ebből nagy bajom csak nem lehet.

2014. szept. 4. 21:46
 13/13 anonim ***** válasza:

Azóta három levelet írtam a kínainak, hogy szakítsa meg a megrendelésem:


az ebay emailben piszkal, hogy fizess?

mert akkor irj nekik valaszlevelet, mielott az elado ugyet csinal belole, es csatold a harom email masolatat amit kuldtel a kinaiak hogy storno.


Ha nem megy az angol, szolj, segitunk.

2014. szept. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!