Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van itt olyan aki jártas az...

Van itt olyan aki jártas az ebay-en? Szerintetek át akarnak verni?

Figyelt kérdés

Szerettem volna rendelni egy ruhát. Kiválasztottam egyet, ami tetszett mind árban, mind kinézetben, Kínából. Észrevettem, hogy többen is feltöltik ugyanazt, és kis utána olvasás után rájöttem, hogy ugyanazokat varrják és árulják. Ezzel persze semmi gond nem volt. Láttam, hogy az egyik eladó aukcióra tette fel a ruhát úgy, hogy a ruha tényleges ára, ami ca. 30eFt, csak 250Ft, a szállítás pedig 31eFt. Gondoltam, ezzel jó üzletet csinálok, mert összevetve a szállítást a ruha díjaival más helyen, itt jött ki a legolcsóbban. Licitáltam rá. Az aukció lejárt, és megnyertem. Mondjuk ezzel kapcsolatban is felmerültek bennem kételyek, hogy mások vajon miért nem licitáltak, vagy, hogy ez így jó lesz-e nekem, hogy a ruháért fizetek 300Ft-ot, a szállításért, 31ezret, azt pedig vissza se kapom, ha esetleg rossz a ruha, és vissza kell küldeni. Szerencsére még nem tudtam fizetni, mert a bankba pénteken fizettem be a pénzt, hogy legyen a számlámon, de mivel ez fél2 kor történt pénteken, sajnos nem ment végbe a tranzakció, és csak hétfő reggel lesz belőle pénz a számlán..

Gondoltam megírom az eladónak, hogy nem rögtön fogok utalni (ez az aukció megnyerése után kb 16 órával történt), aztán észrevettem, hogy "relisted"/ azaz újra listázta a terméket, amit megnyertem. Ezt nem igen értettem miért tette, gondoltam ezt is hozzá írom a mondani valómhoz kérdésként. Az alábbi beszélgetés zajlott le:

ME:

Dear Seller,

Why did you relisted the item? will i get it if i pay for it?

I can only pay tomorrow, monday morning, because of the bank's opening time.


p.s.: will the dress size be what i send? my sizes:

(...)

I send you the sizes in intch, if you need that.


best wishes from Hungary


SELLER:


Hi friend!

Thank you for your letter!

Ok, we have to understand what you mean!

Do not worry! You can use bank transfer to pay us!

My bank information:



PAYEE'S BANK: BANK OF CHINA, suzhou BR.


Bank Adresse: 188 ganjiang west Road

Suzhou City in Jiangsu Province CHINA


SWIFT ADDRESS (IBAN and BIC): BKCHCNBJ95B


PAYEE'S NAME:


First name: Erhai

Last name: Shang


PAYEE'S A / C: 468958657488


Address: Rm 703 Building 11 Zhongyayuanbeiqu Pinglong Rd Pingjiang Section Suzhou City JiangSu Prov China


Look forward to your payment!

We are a professional dress maker! We guarantee you will be satisfied with our dress!

Bitte schreiben Kleid Nummer mit Ihrem eBay-ID auch.

Bitte kontaktieren Sie uns.

wenn Sie das Geld überwiesen.

Thank you for your time and patience!

Best wishes!


ME:

Can you make the dress, with my sizes? ( i wrote it in my earlier message)

Thank you


SELLER:

dear friend

thank you for letter and size

We can make you send size

Please believe that we can give you the perfect dress

If you pay us

Please tell us

We started making dresses

Right now

please let me know your

name: _________

address: __________

country: _________

Telephone number:. __________


ME:

Dear seller,


Thank you very much,

I can pay tomorrow with paypal.


name:(...)


Thank you again! :


SELLER:

Hi friend!

Thank you for your letter!

Ok, we already to understand what you mean!

We accept you use paypal payment!

Please tell us your paypal account! We send an invoice to you!

You can pay us!

Ok?

Looking forward to your reply!

Best wishes!


ME:

Dear china*pyramid829,


I mean i can pay with paypal here, on ebay, just only tomorrow, because i send money for my bank account on friday, but the bank is very slow and it haven't processed yet. so i only get my money tomorrow on my bank account, then i can pay to you with paypal. It is about 16-18 hours and it will be successfull.


Thank you :)


SELLER:


Hi friend!

thank you for your letter!

We already know what you mean!

We send paypal account to you, you can pay us!

paypal: xiaoyan889@outlook.com

Look forward to your payment!

Best regards!



Akkor most ez azt jelenti, hogy mindenképp rá akar beszélni arra, hogy ebayen kívül fizessek, hogy becsaphasson?


(Ezután próbáltam jelenteni az ebaynek, de azt írta, nem létezik ez a felhasználó...nem értem)



2014. aug. 31. 20:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Kinabol ne rendelj 30 ezres ruhat, bafod, mert

1) garantaltan rossz lesz a meret.

2) sokkal ratyibb lesz a minosege es a felhasznalt anyagok, mint ahogy azt a leirasban lathatod.

Kinabol csaak nagytetelben eri meg rendelni alap cikkeket, ha uzleted van, egy db-ot nem, dragat foleg nem!

2014. aug. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%

En a helyedben egy vasat nem fizetnek, hacsak nincs 30e forintod, amit amugy is fel akartal gyujtani vagy lehuzni a wc-n.


A ruha, amit 'nyertel', nem letezik, ha megadod a mereteidet ES fizetsz, akkor kezdik legyartani. Mivel a szallitasi dij nem jar vissza, ha rossz vagy nem tetszik, buktad. Pont erre jatszanak amugy, hogy az arat visszaadjak, de a szallitasi dijat nem. Nyilvan nem kerul 30e-be Kinabol ideszallitani egy ruhat, de ezt te is tudod.

2014. aug. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

"Láttam, hogy az egyik eladó aukcióra tette fel a ruhát úgy, hogy a ruha tényleges ára, ami ca. 30eFt, csak 250Ft, a szállítás pedig 31eFt. Gondoltam, ezzel jó üzletet csinálok, mert összevetve a szállítást a ruha díjaival más helyen, itt jött ki a legolcsóbban. "


Hogy te milyen gcibuta vagy! Ha nem tetszik a ruha, visszakuldheted az eladonak a sajat koltsegeden (>5.000HUF), es visszakapod a ruha arat, a 250 forintot, ezzel eleget tett a kotelezettsegeinek.

2014. aug. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Minden egyeb helyes, amit irtal, kiveve ezt:


"ha megadod a mereteidet ES fizetsz, akkor kezdik legyartani."


Mar most plafonig ero rakasok vannak belole, de nem minthat ez szamitana barmit. :)

2014. aug. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Válogasd meg a szavaid, főleg hogy magadból csinálsz idiótát.. írtam is, hogy rájöttem, de akkor már licitáltam.. barom.
2014. aug. 31. 20:37
 6/13 A kérdező kommentje:
nem utolsó, hanem 3-as. bocsi
2014. aug. 31. 20:37
 7/13 anonim ***** válasza:
53%

"Kedves utolsó. Válogasd meg a szavaid, főleg hogy magadból csinálsz idiótát.. írtam is, hogy rájöttem, de akkor már licitáltam.. barom."


Most akkor vagy beszolsz a stilusert, vagy barmozol, valassz!

2014. aug. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Te meg mielőtt hozzászólsz egy téméhoz olvasd végig a kérdést. Talán nem árthat.
2014. aug. 31. 20:42
 9/13 anonim válasza:
Az ebay még mindig jobb mint az összes hazai rendelös oldalt egybevéve..100rendelésböl 1 nem jött meg csak,a többi mind megjött és a minöségel sem volt gond..
2014. szept. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha újralistázzák a ruhát, az eBay már nem továbbít a licit kifizetéséhez? Mert végül is PayPal számlát adott meg, ami az eBay hivatalos fizetési rendszere, csak akkor nem az eBay továbbít, hanem egy új kifizetést akarnak indítani?

A PayPalnál is lehet reklamálni, bár ha nem érkezne meg a ruha vagy hibás lenne, valószínűleg csak a ruha árát kapnád vissza, hisz ők "kipostázták". Mondjuk nekem volt olyan aki mindent visszaküldött, de ott a posta ára jóval alacsonyabb volt.

2014. szept. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!