Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem működik a routerem?

Miért nem működik a routerem?

Figyelt kérdés
Segítségeteket kérném, egy modemből routeren keresztül netezünk, (én wifiről, egy asztali pc kábellel) de elvittük a routert egy lan partyra és mióta hazahoztam sehogy nem akar működni pedig mindent kipróbáltam. Mi a túró baja lehet? TP-Link WR741ND típusú, a hozzá kapott cd-vel próbáltam bekonfigolni de olyan hibát kapok, hogy "The connection is limited or no connectivity" - "Please make sure your DHCP server is enabled". Ez micsoda és hogy lehet megcsinálni? Máskor is vittem már lan partyra, akkor hazahoztam visszadugdostam és rögtön működött minden újra. De most ilyet ad ki mit lehet ezzel csinálni? Próbáltam böngészőn keresztül is konfigolni beírom h 192.168.1.1 arra se hoz be semmit. Segítsen valaki plíz! :/

2014. jún. 22. 14:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Lámpák égnek rajta, a modemmel meg bírok netezni ha nem routerre van kötve hanem közvetlen a gépbe.
2014. jún. 22. 14:55
 2/11 anonim ***** válasza:

[link]


egyébként a router alján van egy matrica, azon van a helyes belépési ip cím és a többi...

CD-t dobd el, nem kell egy routernek cd....

2014. jún. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ja és gondolom a LAN party-n átállították a routered a partynak megfelelően.

Nem ártana neki egy reset is.

2014. jún. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

-a routerod valszeg most is hibátlan,csak a lan partyn ,el lett nyomkodva,

-újra bekéne állítani,egy olyan fószernek ,aki ért hozzá,

2014. jún. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A windows hibakereső azt írjha h ethernet doesnt have a valid ip configuration. Autora van beállítva.. Ha beírom kézileg h 192.168.1.1 akkor sem jó.. Mi a csoda lehet a baja?? :-(
2014. jún. 22. 17:53
 6/11 anonim ***** válasza:
192.168.0.1 ????
2014. jún. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 lustig ***** válasza:
kapcsold be a dhcp-t, így a router ki fog tudni osztani ip címeket
2014. jún. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 lustig ***** válasza:
Ha jól tudom a dhcp arra való, h minden kliensnek ad egy ip címet, ha ez ki van kapcsolva manuálisan kell
2014. jún. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 lustig ***** válasza:
Ha a router újra indítása után sem jön be a 192.168.1.1-re a router kezelőfelülete (akkor ellet ez is állítva), akkor vagy próbálkozol (192.168.1.2, 192.168.1.3....), vagy esetleg a tp-linknek is van egy programja mint az asus-nak, h megtalálja a router ip-címét, vagy ami a legkönnyebb, csinálsz egy resetet, és így minden visszaáll alapértelmezettbe (a hátulján van egy lyuk, és ott kell belül megnyomni egy gombot)
2014. jún. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Reset után helyreállt, csak rossz gombot nyomtam! :D
2014. júl. 3. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!