Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nincs meg a rooter-hez a...

Nincs meg a rooter-hez a telepítő, megoldható valahogy?

Figyelt kérdés

Nincs meg a telepítő cd a rooter-emhez.Arra lennék kíváncsi,hogy le lehet-e tölteni valamit netről?

TP-LINK Tl-WR841ND típusú rooterről van szó.

Előre is köszi.



2014. jún. 8. 23:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A routerhez kapott CD egy dologra jó: Hézagolni az asztal lábát.

[link]

G.

2014. jún. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt én mind megcsináltam,és ezután gondoltam a cd-re,hogy az kell majd nekem,mert amikor beírom az ip-t nem hoz ki semmit csak kiírja,hogy nincs internetkapcsolat.
2014. jún. 8. 23:52
 3/4 anonim ***** válasza:

A cd-n nincs más csak a user manual

-192.168.1.1-

ha jól emlékszem "nekem is ilyen volt"

akkor az IP

192.168.0.1

próbáld más böngészővel is pl IE

2014. jún. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 P.O.C. ***** válasza:

Az első jól mondja. A CD csak a totál laikusok miatt van, és túlságosan felületes is.

A router beállításához 3 dolog kell:


1. Működő, feltelepített hálózati kártya. (Dinamikus IP -re állítva, ami a Windows alapértelmezett beállítása egyébként)

2. Grafikus felületű operációs rendszer, valamilyen internetes böngészővel.

3. Legalább 2 db UTP kábel. Az internet kábel megy a router WAN portjába, a számítógép ahonnan beállítani szeretnéd meg valamelyik LAN portba.


A router webes felületének eléréséhez nem kell internetkapcsolat, hiszen az a router memóriájában fut.


Után lehet elkezdeni a router beállítását:

[link]


Ha nem megy a webes felület, ott valami hiba van és ugyan úgy a CD se menne. Még ha ezek a feltételek adottak, akkor is lehet pár túl buzgó tűzfal, ami miatt nem lehetséges elérni a webes felületet. Ezért ajánlott azt a beállítás idejére letiltani.

2014. jún. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!