Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Fix IP-s (T-home) netből...

Fix IP-s (T-home) netből hogyan tudom "megcsinálni" a router-t Dinamikus IP-sre (UPC)? Mik a folyamatai?

Figyelt kérdés

Sziasztok, segítség kéne.

Eddig egy 4Mbit-es Témobilos DSL netünk volt itthon, de ma jöttek az UPC-s bácsik és csináltak 30Mbit-eset. Az lenne a problémám, hogy a router nem ismeri fel az új netet...tehát hiába dugok minden kábelt a helyére, nem tudom használni az internetet.

Maximum akkor, ha a PC-t bedugom az új UPC-s modembe...viszont így a másik szobában lévő laptophoz nem jut el a net :P

Azt tudni kell, hogy a T-home-os dolog ma lett lemondva, 8nap a lemondási idő, utána elméletileg felszabadul a routerem.

Merthogy a T-s net az fix ip-s volt, a UPC-s meg dinamukis. Elméletileg 8nap után ha rendesen összedugogatok mindent a helyére, akkor a router ismerni fogja a UPC-s netet. Ez igaz?

Esetleg van vmi 5let, hogyan lehetne ezt megoldani úgy, hogy ne kelljen várni a router "felszabadulására"?

Bocsi, ha nem nagyon érthető a dolog, de konkrétan ehhez a részhez *eghülyevagyok :S :)


2009. dec. 23. 17:14
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Kedvességedért cserébe menjen mégegyszér :D

Szóval összefoglalva: annyi a teendőm mindössze hogy tolatok egy finom "reset"-et a routeren hogy töröljek belőle minden "emléket", belépek a router beállításaiba s ott átírom a router MAC-számát a számítógép MAC-számára, majd mentem a változásokat? :)

2009. dec. 23. 20:54
 12/23 anonim ***** válasza:
pontosan abban a két linkben nagyon jol levan írva am nem kell átírnod majd ott a routerben jelzi és beismásolja magától.
2009. dec. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Zseniális :)

Holnap nekiesek....mert a jóképességű szerelőurak a felhasználónevem és jelszavam nem rögzítették a szerződéses papíron csak saját maguknak írták fel...szal holnap majd megkapom XD

Magyarország, én így szeretlek :D

2009. dec. 23. 21:44
 14/23 anonim ***** válasza:
Elég csak kábellel összekötni a routert és azt a PC-t, amelyiken megy a net, belépni a router konfigurációs felületébe, és kikeresni egy "MAC Clone" vagy valami hasonló parancsot. Ezután menni fog.
2009. dec. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

ööö

nem kell neked felhasználónév és jelszó...

a router jelszava meg az alap a reset után.

szóval a böngészőben irány: 192.168.1.1.

ott pedig a felhasználónév admin a jelszó pedig maradjon üres.

Network/WAN gombot keresd elő.

Itt pedig állítsd be Dynamic IPre a kis lenyílós bigyulát, majd a MAC Clone gombot keresd elő és nyomd meg (arról a gépről csináld amit a UPC bácsik is birizgáltak) Aztán valahol keress egy mentés gombot valahol az oldal alján, majd indítsd újra a router utána pedig a modemet is húzd ki fél percre amit a UPCsek hoztak. Elvileg azonnal mennie kell ezután, de ha nem jó akkor csak azt tudod megnézni, hogy a mac clone-nál ugyanaz a két számsor. ha ugyanaz, akkor szidhatod a UPC-t mert nekem is volt, h egyszer lerúgott és nem engedett vissza fél óráig...


rem segítettem, csak angol manual van a routerhez, ha az segít belinkelem... [link]

2009. dec. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

"...szóval a böngészőben irány: 192.168.1.1.

ott pedig a felhasználónév admin a jelszó pedig maradjon üres..."


szal a felhasználónév: admin

jelszó: üresmarad ? :D

És ha ezekután csapok egy entert, bentleszek beállításoknál? :) Mert én kis buta vagyok, és beírtam a upc által kiadott felhasználónevet és jelszavat, gondoltam az kell :) Egyébk nem fogadta el :D


Na akkor nagy nehezen csak összejön ez... :D


"...de ha nem jó akkor csak azt tudod megnézni, hogy a mac clone-nál ugyanaz a két számsor. ha ugyanaz, akkor szidhatod a UPC-t mert nekem is volt, h egyszer lerúgott és nem engedett vissza fél óráig..."


Ezt a részt nem értem :D (hálisten hogy webmester lesz a szakmám és érteni fogok ehhez is, de hát ilyen fontos dolgokat még nem tanítanak első félévben :D )

2009. dec. 26. 14:06
 17/23 anonim ***** válasza:

hehe :) pedig igyekeztem egyszerű maradni.

1.:Tehát sikerült belépned azzal amit írtam? vagy sem? mert akkor meg kéne nézni,lehet nem volt enki elég a reseteléskor a gomb nyomása.


2.: Úgy értem, hogy ha ott jónak látod a cuccot pl nekem itt a képen ( [link] különbözik a két számsor (piros keretek), de ha pl ugyanaz lenne, (megnyomom a zöld gombot) akkor már OK a UPCs buli.

Nekem különbözőek, mert ADSLm van és ott rohadtul mind1, hogy mi a MACem kifelé. És nekem már routerem van, neked nem igy fog kinézni, de elvileg hasonlít valamennyire.


TP-Link routert nem szeressem, mert bnőmnek is pont ilyen van, és mindig lerohad. ha nagyon nem megy akkor majd hétfőn este hazajön és csinálok neked képes beszámolót arról, hogy mit kel pontosan csinálni...

Egyébként, én ezt soha nem tanultam, csak meg kellett csinálni és beleástam magam a témába, meg érdekelt, párszor persze szétbombáztam a hálózatomat valami ökörséggel, de így lehet tanulni :)

Szerintem ezt pont nem fogjátok webmesterként tanulni...

2009. dec. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Elvtársak!

Sikerült :D

Felhasználó és a jleszó is: admin


így be tudtam lépni a 192.168.1.1-es IP-nél a router beállításaiba.

Átállítottam dinamikus IP-re a cuccost, meg a MAC-ot leklónoztam, elmentettem:) Kihúztam egy pill-re a router-t és egy percre a portot, majd vissza.

És ment is a net mindkét gépnél, elég gyorsan (30Mbit-es netnél lett 26,5-ös a letöltésem :D).


Köszönöm szépen mindenkinek aki segített, a gonosz trémobilt meg elfelejthetem :)


Na igen...mondjuk az iskolákban általában azt nem tanítják soha, ami kellene :D

2009. dec. 26. 16:11
 19/23 anonim ***** válasza:

jupp, akkor sikerült.:)

Lehet, h e nem szeretted a t-home netet, de én jobban szeretem az itthon ADSLm mint a régi UPC-t, hiába volt 1Mbit a feltöltés amikor folyton csesztették a forgalmamat...a legújabb uTorrentekkel lehetett csak úgy-ahogy torrentezni...egész sokszor volt "karbantartás" is, meg amikor csak simán lassú volt a net...azóta vettek megint sávszélt a BIXben,meg megbüntették a korlátozás miatt, lehet már jobb mint nekem volt...

2009. dec. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Hát, most saját magukat is úgy reklámozzák az irodáikban a népnek, hogy mivel megbüntették őket, a megszokottnál is jobban figyelnek arra, hogy a garantált sávszélességet (túl)teljesítsék. Amúgy meg ha nagyon gáz, átmegyek wifi-re a laptopról :)

Egyébk annyira nem volt vész a Té-mobil, csak most a végére elszemtelenedtek...aztán 4Mbites netért hadd ne fizessek már 8ezret, ha 30Mbitest is használhatok 4ezerért :) Ilyen válságos időben meg kell gondolni :P

2009. dec. 26. 21:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!