Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha valaki megvesz a vaterán...

Dj yuri kérdése:

Ha valaki megvesz a vaterán bármilyen dolgot 1 ft-ért, pedig az ára kb 20000ft akkor köteles az eladó 1 ft-ért eladni a tulajdonát (nincs minimálár)?

Figyelt kérdés
a másik kérdésem pedig hogy mi értelme van az 1 ft-os aukcióknak,minimálár nélkül? és ha mondjuk az első esetet nézzük akkor az eladó le tudja venni az aukció lejárta előtt az ingóságát?
2014. ápr. 10. 22:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Elvileg köteles odaadni. De azt azért nem gondolhatja komolyan senki, hogy ezt bárki meg is teszi. Ha te vagy az eladó, beszéld meg a vevővel, hogy semlegest értékeltek valami kamu indokkal.

2. Az 1 ft-os aukciónak több értelme is van. Például, csalogató. Többször jártam már úgy, hogy feltettem valamit pl fix 10.000 ft-ért, nem vitték el, visszatettem 1 ft-osra, és felment 10.000 fölé. Sokan szeretnek licitálni.

3. Ha érkezett már licit, akkor csak úgy tudod levenni, hogy lezárod, és 24 óra múlva fog lezáródni. Addig él az aukció, és minden megfigyelő, és licitáló kap egy mailt, hogy 24 óra múlva le fog záródni az aukció.

+1: Ha felteszel valamit 1 ft-os aukcióval, akkor kérj meg egy ismerőst, hogy a vége előtt tegyen egy licitet, ami alatt nem akarod eladni. Vagy csinálj egy kamu felhasználót, és tedd meg te azt a licitet.

2014. ápr. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm
2014. ápr. 11. 16:24
 3/3 anonim válasza:

én ezt nem értem

haez eladó nem ad meg minimálárat akkor azt akár egyforintért is megvehetem vagy nem?

(gondolom nem)

Micsoda f.zs ág ez az egész . Érti ezt valaki ?

Magyarázza már el nekem valaki hogy működik ez az egész.

2017. febr. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!