Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit jelent vaterán, hogy egy...

Mit jelent vaterán, hogy egy terméknél nincs minimálár, de ott van, hogy a legkisebb ajánlható ár pl.45 000 Ft, villámár pedig 55 000 Ft?

Figyelt kérdés
Nem vettem semmit még vaterán, ezért nem tudom hogy működik. Ha nem licitál rá senki, csak mondjuk én rárakom a 45 000-et, akkor el lehet vinni annyiért?

2014. jan. 14. 17:32
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi, rossz helyre írtam a kérdést.://
2014. jan. 14. 17:40
 2/6 2xSü ***** válasza:
100%

Az első rövid válasz: Olvasd el a súgót.


Hosszabb válasz: Háromféle ár van:


A legkisebb ajánlható ár az, ami alatt nem licitálhatsz. Magyarán erről az összegről indul a licit.


A minimálár az, ami alatt nem jön létre az adásvétel.


A villámár meg az, amiért azonnal megvásárolhatod a terméket, még mielőtt lejárna a licitálási idő.


Tehát van egy termék, amit feldobok. A legkisebb ajánlható ár 10 000 Ft, ez alatt nem is lehet tenni licitet. A minimálár mondjuk 20 000 Ft, ami alatt nem válok meg a terméktől. Lehet tenni 16 000, meg 16 001 Ft-os licitet is, de ha véget ér a licitálás, és az ár 20 000 Ft alatti, az adásvétel nem jön létre. Ha a villámár 40 000 Ft, akkor aki lecsapja, az 40 000 Ft-ot fizet érte és azonnal viheti a terméket, ezzel a licitálás be is fejeződik, fölé ígérni már nem lehet.


Az, hogy a minimálár 0 Ft, a legkisebb ajánlható ár meg 45 000 Ft, az csak egy eladói trükk, hiszen így ugye azt a látszatot kelti, hogy akármennyiért megveheted. Nem. Minimum 45 000 Ft-ról indul a licit.

2014. jan. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Aha, értem! :) Köszi a választ! :)
2014. jan. 14. 17:53
 4/6 anonim válasza:

#2

nna de hanincs minimálár és oda van irva egy termékhez hogy például 1000ft akkor én azt a terméket megvehet akár 1 forintért is nem?

2017. febr. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

#2


"""A minimálár az, ami alatt nem jön létre az adásvétel."""



nna de ha nincs minimálár akkor hiába irja oda az hogy 2000ft megvehet 10forintértis nem?


Én nem tudom nekem annyira bonyolult ez a vatera .. :-)

tökhüje vagyok hozzá


Egyáltalán ha veszek valamit hogyan kell kifizetnem a terméket? Hogyan tudom átvenni ?

2017. febr. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

"A legkisebb ajánlható ár az, ami alatt nem licitálhatsz. Magyarán erről az összegről indul a licit.


A minimálár az, ami alatt nem jön létre az adásvétel.


A villámár meg az, amiért azonnal megvásárolhatod a terméket, még mielőtt lejárna a licitálási idő.


Tehát van egy termék, amit feldobok. A legkisebb ajánlható ár 10 000 Ft, ez alatt nem is lehet tenni licitet. A minimálár mondjuk 20 000 Ft, ami alatt nem válok meg a terméktől. Lehet tenni 16 000, meg 16 001 Ft-os licitet is, de ha véget ér a licitálás, és az ár 20 000 Ft alatti, az adásvétel nem jön létre. Ha a villámár 40 000 Ft, akkor aki lecsapja, az 40 000 Ft-ot fizet érte és azonnal viheti a terméket, ezzel a licitálás be is fejeződik, fölé ígérni már nem lehet.

"

Köszönöm, hogy elmagyaráztad.

Akkor már csak két apró probléma:

a) Nincs kiírva a minimálár, honnan tudjam, hogy mennyi? (Megkérdeztem és nem válaszoltak rá.)

b) MINEK VAN "legkisebb ajánlható ár", ha annyiért nem adják oda a terméket?

2017. dec. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!