Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy egérrel néhány napja-hete nem tudok kijelölni szöveget, mert leugrik róla a kijelölés? Eddig a kis notebookot használva vettem ezt észre, de újabban a nagygépen is előállt a probléma.

Figyelt kérdés

Annyi a közös a gépekben, hogy néhányszor ugyanazt az egeret (rádiós) használtam mindkettőhöz, de már pár hete a notebookhoz külön vezetékest használok, viszont a probléma változatlanul fennáll. Leginkább akkor idegesítő ez, amikor a gmail fiókban levelet írnék, és másodpercekig bénázok azzal, hogy kijelölve maradjon egy bemásolásra kívánt szöveg. De nem csak ilyenkor nem akar kijelölni, hanem más felületen sem.

Vírusra gyanakszom, mert az is kb azóta látható jelenség, hogy más honlap nyílik meg, mint amire kattintok, illetve hasonlóan érdekes dolgokat látok. Pl eltűnik frissítéskor az az oldal, amit éppen néztem percek óta.

Ha vírus, akkor elképzelhető, hogy az usb-s külső merevlemez vagy az egér továbbította a nagygépre?

Köszönöm az ötleteket :)


2014. márc. 3. 14:41
 1/6 anti paladin ***** válasza:
Egér nem, vinyó megtehette.
2014. márc. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, a külső vinyó valóban egy lehetséges vírus átvivő forrás, le is futtattam egy vírusirtót.

Most állítólag tiszta a gép mindenfélétől, nem voltak rajta vészes cuccok. A probléma továbbra is fennáll, és nagyon zavaró. Arra is gondoltam, hogy ez valamilyen beállítás kérdése, bár én ilyet nem változtattam egyik napról a másikra. Van amikor egy egész szót kijelöl magától, pedig csak odanyomom a kurzort az utolsó szó végére, mert elírtam egy betűt, és ha nem figyelek, kitörlöm az egész szót. Az meg még rosszabb, amikor emailben kijelölnék egy mondatot, és féltávnál átrendezi az egész mondatot, mert lejön a kijelölés...

Rögzített szövegnél ez nyilván nincs, de percekig kínlódom, amíg kijelölök akkora szöveget, amekkorát szeretnék. Van, hogy a felénél "elereszti", de van, hogy végig lehet jelölni, viszont ha felengedem a bal egeret, akkor megszűnik a kijelölés.

2014. márc. 4. 20:44
 3/6 anti paladin ***** válasza:

Akkor első lépésben az egereket dugd át egy olyan usb portba amit ritkán használsz. Lehet, hogy a ki-be dugdosás hatására a forrasztások kontaktosak lettek. Kicsi az esélye de egy próbát megér. Ha a nagygépen az előlapi usb-t használtad, válts át a hátlapiakra.


Nálam is volt hasonló gond, akkor egy új egér vásárlása megoldotta a gondokat. Új az a vezetékes egér? Ha nem, volt vele mostanában gond másik gép(ek)en?


A vírusírtást a létező összes adathordozón megejtetted amit a gépre kötöttél? Pendrive, okostelefon, mp3 lejátszó, mostanában használt, házilag írt lemez?

Csinálj egy új vírusírtást de előtte húzd le az összes gépet a hálózatról. Ha mindkét gépet ugyanaz a vírus fertőzte meg, könnyen lehet, hogy hálózaton visszamászik a még fertőzött gépről a már tiszta eszközre.

2014. márc. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Átdugtam hátsó portba az egeret, de továbbra is fennáll a probléma. A laptop sosem volt összekötve a nagygéppel, ezen a hétvégén tervezzük, hogy a laptopon is vírusirtunk, addig nem is lesz bekapcsolva. Nagyon hihetetlennek tűnik nekem az, hogy egy új egér vásárlása megoldja majd a problémát, főleg, hogy két gépemen két különböző egérrel is ugyanazt a furcsaságot tapasztaltam.

De ezen az úton is végigmegyek, mindent kipróbálok, mert a hajam égnek áll attól, hogy művelet közben kienged a balegérgomb.

2014. márc. 5. 10:21
 5/6 anti paladin ***** válasza:

Nem kell, hogy össze legyenek kötve ha vírusról van szó, van amikor elég ha ugyanazon routerről érik el a netet.


Nem mondtam, hogy az új egér megoldja a dolgot, csak hogy nálam segített. :)

Viszont 1500-ért már lehet kapni egeret, nem egy nagy összeg.

2014. márc. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Pontosan ugyanez a gond nálam is, folyton elvesztem a kijelölést, egy merő kínlódás. Sok mindent kipróbáltam, beleértve másik (nem új) egér használatát is, nem oldotta meg eddig semmi. Felfedeztem viszont, hogy balkezesre állítva tökéletesen működik, tehát valószínűleg a bal gomb használódott el mindkét egéren, egy teljesen új egér remélhetőleg megoldja.
2021. aug. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!