Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha a digiben őrzik az én IP...

Ha a digiben őrzik az én IP címem (dinamikus) és mondjuk a rendőrség kijönne valamilyen oknál fogva az IP címemre hivatkozva, akkor mondhatom azt hogy nem volt lekódolva a wifim és más fért hozzá más IPvel?

Figyelt kérdés
Van ilyesféle kiskapu?

2014. jan. 25. 00:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
62%

Kedves Utolsó!


A hatóság félrevezetése azt jelenti, hogy valaki alaptalan bejelentést, feljelentést tesz a hatóság felé. Te magad másoltad be a törvény szövegét. A kérdés semmi ilyesmire nem vonatkozik.

Ha valakit a hatóság keres meg onnan kezdve már csak hamis tanúzásról beszélhetünk. Ott pedig teljes mértékben igaz, amit tomala leírt.


A kérdésre meg pontosan ez a válasz. Ha téged vádolnak bűncselekménnyel, akkor a csillagokat is lehazudhatod az égről (amíg nem próbálod konkrétan másra terelni a gyanút), nekik kell igazolni, ha nem mondasz igazat. Attól még lefoglalják a géped, és ha a gépen levő logokból más derül ki, akkor legfeljebb nem vált be a védelem.

Attól eltekintve, hogy a beismerő vallomás jó pont lehet a bíróságon, jogszabályba foglalt károd nem származik belőle.

2014. jan. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

"64%, és mégis honnan tudná a GYK az én MAC címem? "

A te géped MAC-címét sehonnan, ahhoz valamilyen olyan kliensoldali kód - alkalmasint Java (nem Javascript!), vagy ActiveX - kéne, és a felhasználó aktív közbenjárása (engedélyezze a kód futtatását). A GYK-n ilyen nem fut.


Vannak más módszerek - mint például a browser fingerprinting - amivel azonosítható egy hoszt az IP-től függetlenül is.

2014. jan. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

De úgy nem jó, ha te mondod meg a választ, neki kéne rájönnie, hogy hülyeséget beszél! :D

G.

2014. jan. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 tomala ***** válasza:
70%

Kedves 92%!


Számomra a te jogértelmezésed érdekes, és mindig elkápráztat, amikor laikusok ilyen határozottsággal cáfolják a tényeket.

Ha a terheltnek lenne igazmondási kötelezettsége, az azt jelentené, hogy aki bűnös, annak kötelező ezt beismerni, ellenkező esetben a tagadással külön elköveti az idézett b.cselekményt. A jogtörténet ismeriezt a rendszert, inkvizitórius eljárásnak hívják, és százegynéhány éve nem divat. A jelenlegi rendszer viszont ún. akkuzatórius, ahol a terhelt védekezési szabadsága meglehetősen széles.

De ha nem hiszel nekem, hétfőn fáradj be az elte jogi karára, még tart a vizsgaidőszak, keresd fel a büntető eljárásjogi tanszéket, és magadat vizsgázónak álcázva add elő az elméletedet. Lehetőleg Erdei tanár úrnál, mert ő látványosan reagál az egetverő hülyeségre :DD

2014. jan. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Az IP cím önmagában semmire sem bizonyíték még arra sem hogy konkrétan hogy ha történt valami az honnan jött hol történt.Ennek egyszerű az oka a szolgáltató rendszere manipulálható a te rendszered manipulálható.Először ha van valami az interneten szimatolnak majd utána a szolgáltató majd az előfizető (ha minden száll oda vezet).A MAC címről meg annyit hogy azt a weboldalak nem látják csak a szolgáltató és ott is maximun a modem MAC Címe és a rákötött végponti eszköz MAC címe.Tehát ha van egy routered az hogy azon hány gép lóg azt a szolgáltatód nem látja.A router csak egy a tucatból ami úgymond rés a pajzson.Az hogy te mit gondolsz meg arra hivatkozol hogy neked routered van magában bizonyíték nélkül semmit nem jelent.
2015. márc. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!