Ha a digiben őrzik az én IP címem (dinamikus) és mondjuk a rendőrség kijönne valamilyen oknál fogva az IP címemre hivatkozva, akkor mondhatom azt hogy nem volt lekódolva a wifim és más fért hozzá más IPvel?
Ha odáig fajul a helyzet, hogy kimegy a rendőrség, akkor le fogják foglalni az eszközöket...
#1 ne keverd a szezont a fazonnal, amit írtál, azok belső IP-k, nem pedig alhálózati maszkok.
"az én IP címem (dinamikus)"
A Diginél - de az összes Internet-szolgáltatónál - úgy örzik az általuk menedzselt IP-címek kiosztását, hogy arról beazonosítható legyen, hogy melyik előfizetőjük mikortól meddig kapta azt az IP-címet. Tehát hiába változik dinamikusan az IP-címed, a szolgáltatónál időponthoz köthető, hogy mekkortól meddig osztották azt ki neked.
"akkor mondhatom azt hogy nem volt lekódolva a wifim és más fért hozzá más IPvel?"
Mondhatni mondhatod, csak a rendőrség más információkból - például a gépedből, a kihallgatásodból, de akár ezen kérdés-feltevésedből is - be tudja azonosítani hogy Te voltál-e az elkövető vagy sem.
A hatóság félrevezetése mellesleg bűncselekmény - szóval a legjobb ha bevallod az igazat:
"Hatóság félrevezetése
271. § (1) Aki hatóságnál büntetőeljárás alapjául szolgáló olyan bejelentést tesz, amelyről tudja, hogy valótlan - és a 268. § esete nem áll fenn -, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) Aki hatóságnál szabálysértési, illetve fegyelmi jogkör gyakorlójánál szabálysértési, illetve fegyelmi eljárás alapjául szolgáló olyan bejelentést tesz, amelyről tudja, hogy valótlan - és a 269. § esete nem áll fenn -, egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(3) Aki hatóságnál egyéb hatósági eljárás alapjául szolgáló olyan bejelentést tesz, amelyről tudja, hogy valótlan - és a 269. § esete nem áll fenn -, elzárással büntetendő."
Forrás: [link]
#4! Az általad bemásolt szakasz szerinti bűncselekményt gyanúsított nem tudja elkövetni, tudniillik a gyanúsítottnak a büntetőeljárásban nincs igazmondási kötelezettsége. Vallomásának egyetlen tartalmi korlátja, hogy mást bűncsrlekmény elkövetésével hamisan nem vádolhat.
Magyarán: a terhelt személy nyugodtan állíthatja, hogy nem az ő gépével történt az elérés, illetve - amit gyakran állítanak is - hogy a gépet magát valaki más használhatta.
A bizonyítási teher a vád oldalán jelentkezik, tehát e szervek munkájától függ, hogy tudják-e bizonyítani a gyanúsított állításainak valótlanságát.
64%, és mégis honnan tudná a GYK az én MAC címem?
G.
"Az általad bemásolt szakasz szerinti bűncselekményt gyanúsított nem tudja elkövetni, tudniillik a gyanúsítottnak a büntetőeljárásban nincs igazmondási kötelezettsége."
Érdekes egy jogértelmezés - kár hogy nem valós.
A hatóság félrevezetésénél teljesen lényegtelen, hogy a hatóság számára közölt hamis információkat egy bejelentő, egy tanú vagy a gyanúsított teszi - ha ezzel hátráltatja vagy hamis útra tereli a nyomozást, és ez kiderül (mert nemcsak a Digi IP-címe alapján lehet csak dolgozni) - akkor jogosan számíthat retorzióra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!