Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyik Internet előfizetés...

Melyik Internet előfizetés érné meg jobban? Tapasztelt netezők?

Figyelt kérdés

T-home

Netmánia S korlátlan adatforgalom, 10 Bbit/s letöltési sebesség, 4090 Ft/hó

Netmánia M korlátlan adatforgalom, 20 Mbit/s letöltési sebesség, 4790 Ft/hó

Netmánia L korlátlan adatforgalom, 30 Mbit/s letöltési sebesség, 5590 Ft/hó



Telenor

Hipernet Light 3 Gb adatforgalom, 3090 Ft/hó

Hipernet Active 5 Gb adatforgalom, 3990 Ft/hó

Hipernet Medium 10 Gb adatforgalom, 4990 Ft/hó


Vodafone

S díjcsomag 3 Gb adatforgalom, 2990 Ft/hó

M díjcsomag 8 Gb adatforgalom, 3990 Ft/hó

L díjcsomag 12 GB adatforgalom, 5490 Ft/hó


Kérdés, hogy inkább lassú, de korlátlan adatforgalmú net,(illetve tényleg nagyon lassú-e a netmánia S), vagy gyorsabb, de kevesebb adatforgalmat generáló mobilnet?


A Telenor és a vodafone közül talán a vodafone-nak vonzóbb számomra az az ajánlata, így leírvade nincs tapasztalatom, hogy tényleg úgy van-e.Illetve, mire lehet elég 3 Gb?


2014. jan. 2. 09:37
 1/7 A kérdező kommentje:
Elnézést ez elgépelésekért!
2014. jan. 2. 09:40
 2/7 anonim ***** válasza:
Netmánia L
2014. jan. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Napi használatra mindenképpen korlátlant vennék, a mobilnet másodlagosnak, utazásra van kitalálva.


A Hipernet sebesség 5/10/30Mbps maximum, 0 garantált. A Medium 10Gb-ja folyamatos maximális letöltés esetén 44 percen keresztül tart. (A valóságban ez tovább tart, mert itt pl. a teszt szerint nem ment a sebesség 2-3 Mbps fölé: [link] ) - de így sem hinném hogy masszív youtube/torrnt/skype használat mellett kibírna egy hetet.


Ehhez képest a 10 Mbps is labdába rúg, de a 30 nagyságrenddel jobb (ha nem utazásnál használod).


(Érdekességképpen vidéken az 5Mbps-ért fizetjük ki ~ az L árát.)

2014. jan. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem T-Home NetMánia XL csomagom van és teljes mértékben elégedett vagyok vele.


Mindig hozza az 50/5 Mbitet:


[link]


Szóval én is a T-Home valamilyen vezetékes csomagját ajánlom. A mobilnet ahogy már írták csak másodlagos netnek jó.

2014. jan. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 spaceship ***** válasza:

Szerintem is vegyél korlátlant otthoni netezésre. Ha elmész otthonról a mobilnet is jól jön.

Telenorral nincs tapasztalatom.

Vodafonet egy időben használtam állandó net ként 14 Gb-s csomaggal Bp-n megy a 3g hálozat van sebbesség. Vidéken inkább csak reggel aztán felmegy mindenki netezni és csak 2g jön. A 3 GB nem sok mindenre elég. Ha csak weboldalakat nézzel akkor elég lesz de ha videokat is akkor már kevésbé 3-4 óra video nézegettéssel el is megy(persze nem mindegy Hd-ben nézzed vagy csak simán)

Az adatforgalmat a vodafone pedig keményen veszi amint túllépted a határt azonnal lelassít 7kb/s-re ami kb azt jelenti hogy úgy tudsz weblapokat megnyitni normális sebességgel hogy letiltod a képbetöltést és a flash alkalmazásokat a böngészödbe.

Ami jó tulajdonsága a vodafonnak hogy dinamikus ip-d van és minden csatlakozásnál újat kapsz. Gondolom telenornál is dinamikus az ip-d de ezt nem tudom.

2014. jan. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérj a T-Home-tól vezetékes internetet és utána ha a T-Mobile-nál fizetsz elő mobilinternetre 25% havidíjkedvezményt kapsz minden hónapban.
2014. jan. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
1 évig "élveztem" a T-csoport triós csomagját (vezetékes telefon és net, kábeltévé)- de alig vártam, hogy lejárjon az egy év...Utána húztam el a DIGI-hez, 80/25-ös (és ezt stabilan hozza is!) kábeles net, HBO-s kábeltévé, nevetségesen olcsó vezetékes telefon, összesen 12 ezerért, ilyet egyik cég sem tud. Mobilnetjük Telenoros hálózatot használ, 15GB-os adatforgalommal 6400 lenne havonta, de csak 3G-s.A Telenor 4G-je csak mese, még senkinek sem sikerült 30Mbps fölé mennie sebességben, a legjobban lefedett bp.-i területeken sem...elvben mennie kéne 60-nak.
2014. jan. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!