Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Folyton elmegy a wifi, és azt...

Folyton elmegy a wifi, és azt írja hogy korlátozott kapcsolat. Csak router újraindítással/resettel jön vissza. Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

Mármint a router újraindításával. És ez problémás, mert az a főbérlőnél van.. Ja és közben a telefonomon meg van wifi.. Windows 7-em van. Ezt írja ki hibaüzenetnek mikor kijavítani próbálom: [link]

Kérlek segítsetek, nagyon kivagyok már, van hogy félóránként elmegy, van hogy a legrosszabb pillanatban mikor használnom kéne.



2013. dec. 31. 13:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Először nézd meg, hogy a kapcsolatod otthoni hálózat-e.

Másodszor, próbálj meg hozzáférni a routerhez, és adj fix ip címet a gépednek a DHCP beállítások között.

2013. dec. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
hogy lehet neki fix ip címet adni? egyébként tényleg dinamikus, digink van.
2013. dec. 31. 13:38
 3/14 A kérdező kommentje:
az lehet a gond hogy dinamikus ip? de eddig nem volt gond. :/
2013. dec. 31. 13:38
 4/14 anonim ***** válasza:

Gépújraindítás után sem jó?

Hálózati és megosztási központban az Adapterbeállításoknál tiltsd le a wifi adaptert, pár másodperc múlva pedig engedélyezd. Ezután automatikusan csatlakoznia kellene.

2013. dec. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én nem arra gondoltam, hanem a belső hálózaton kapott címre, ami csak a gépedé. Írtam, hogy DHCP beállításokat keress (Address reservation alatt szokott lenni a címfoglalás)
2013. dec. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
gépújraindítás és újracsatlakozás sem segít. ezeket hússzor próbáltam. :((
2013. dec. 31. 13:40
 7/14 A kérdező kommentje:
#5 én ezt nagyon nagyon nem értem, fogalmam sincs mi ez vagy hol van. kérlek, magyarázd el.
2013. dec. 31. 13:41
 8/14 A kérdező kommentje:
valahol a hálózati beállításoknál vagy a neten??
2013. dec. 31. 13:41
 9/14 anonim ***** válasza:

A routereknek szokott lenni egy adminisztrációs felülete, amit belső hálóról elérhetsz a router ip címét beírva a böngésző címsorába. Ehhez tudni kéne a router típusát. Ezen belépsz egy felhasználónévvel és jelszóval, amit remélhetőleg a főbérlőd tud

(bár ebben a helyzetben szokott kiderülni, hogy senki nem tud semmit, senki nem csinált semmit, a routert senki nem állította be, mégsem jó alap felhasználó és jelszó, én általában ekkor szoktam magukra hagyni a pácienseket).

A router admin felületén pedig (ami gyakorlatilag egy weboldal) a menüből lehet szépen dolgozni.

2013. dec. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
értem! ilyet egyszer csináltunk! legelőször sem működött ezért felhívtuk a digit és ők mondták. aztán ott beállítottunk valamit és működött egy ideig. valami lehet hogy elállítódott? csináljuk meg azt újra, vagy állítsak be akkor valami DHCP-t? és ott hogy kell állítani, mit kell beírni hogy fix legyen az ip címe?
2013. dec. 31. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!