Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Inviteles VDSL modem kifagy...

Inviteles VDSL modem kifagy ha torrentezek. Miért?

Figyelt kérdés

Csütörtökön váltottam le a mobilnetmet Invitelre mert a szutyok ADSL internetjüket VDSL-re fejlesztették.

50/5 Mbites sebességre fizettem elő ami tökéletesen jön is annyival annyi bibivel hogy a VDSL modem ( ZyXel P870HN-53b: [link] ) torrentezés esetén lefagy ami azt eredményezi hogy az internet is megszűnik. Onnan tudom hogy lefagy hogy ilyenkor a kezelőfelületét ( 192.168.1.1 ) sem lehet elérni és egy modem újraindítás után újra van internet egészen addig amíg megint el nem kezdek torrentezni.

Miért van ez?



2013. nov. 23. 22:08
 1/2 anonim ***** válasza:

"torrentezés esetén lefagy"

Tipikus probléma.

Ezeket a hálózati eszközöket kis terhelésre tervezték, a torrent pedig egy, a hálózatot igen intenzíven kihasználó alkalmazás, ami ennek a kis home gatewaynek ( [link] ) szépen betölti a memóriájában leledző úgynevezett NAT-táblát.


Ennek elkerülése végett, a torrentkliensben:

- csökkentsd az egyszerre megnyitható kapcsolatok számát, radikálisan 100 alá

- csökkentsd a maximális le- és feltöltési sebességedet az Internet előfizetésed maximumának 80%-ára vagy az alá; tehát esetedben ez 50/5 Mbps, annak 80%-a 40/4 Mbps, vagyis a torrentkliensben 5/0,5 MBps vagy az alá kell beállítani a le és feltöltési sebesség maximumát

- kapcsold ki a DHT-t és a Peer Exchange-et

2013. nov. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget!


A maximális kapcsolatok számát 200-ról levettem 50-re és eddig még nem fagyott le torrentezés közben a cucc. :)

2013. nov. 24. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!