Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Elképzelhető, hogy a Diginet...

Elképzelhető, hogy a Diginet lassítja a gépem?

Figyelt kérdés
Állandóan lelassul, befagy a gépem. Már mindent ellenőriztem, minden felesleges futó alkalmazást kikapcsoltam a gépen. Vírus nincs, spyware-ek törölve. Digi modem nélküli netem van. A hálózati kapcsolatok ellenőrzésekor azt vettem észre, hogy 1-2 órán belül a küldött illetve fogadott fájlok értéke 100milliós értéket mutat! Pedig csak általános oldalakat nézek, egyszerre csak egy böngészőablakban (tehát nincs nyitva egyszerre több). Szerintem ez nagyon sok, és van egy olyan gyanúm, hogy a net fogja a gépet. Mit tudok tenni?
2013. nov. 6. 16:51
1 2
 11/16 coopper ***** válasza:

Szia.


Én is a googlé-ből élek, illetve a youtub-ból. Linket nem tudok adni.


Üdv.

2013. nov. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Ezt a commview-et sajnos nem találom ingyenes verzióban. Próbáltam utánaolvasni, hogy mi is ez a program, de az én számítógépes ismereteimhez már nagyon magas szintű.
2013. nov. 7. 18:19
 13/16 coopper ***** válasza:

Szia.


Azért mert nincs is ingyenes verzió a programból.


De nézz szét a googlin a kulcsszó : network sniffer


pl : [link]


Sok sikert.

üdv.

2013. nov. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm az eddigi sok segítséget. Ezek a network sniffer programok sajnos magasan meghaladják a képességeimet. Telepítettem a wiresharkot, de alapból azt sem tudom, hogy mire való, így eligazodni sem tudok benne. Pár szóban tudtam csak utánaolvasni ezeknek a programoknak, magyar oldalakon alig találni róluk tájékoztatást.


Régebben csinált a Digi netem olyat, hogy kiírta, hogy IP ütközés van. Ekkor kihívtam a szerelőket, ők egy gyors teszt után azt mondták, hogy minden rendben. Azóta tapasztalom ezt a problémát minden számítógépemmel. Egy kedves ismerősöm azt mondta, hogy a hálózati aljzatommal lehet valami gond. Kellene valami átalakító (???), mert nem jó az áramellátása a gépnek. Ez esetleg lehetséges?

Próbáltam most arról a vonalról húzni egy új hosszabbítót, amelyről a TV megy, de ugyanúgy lassul, majd befagy a gépem. Ez egy nem rég vásárolt gép, azért nem tudom most már ezt elfogadni, mert ennek remekül kellene működnie.

2013. nov. 9. 14:09
 15/16 coopper ***** válasza:

Szia.


Ha van egy jó ismerősöd (barátod), esetleg cég (iskola) végső esetben netkávézó.


Vidd át (be, le) oda a gépet és ott is próbáld ki. Mivel nagy valóüszinűség szerint ott nem digi net van, ha belassul ott is a gép akkor egyértelmű, hogy nem a net-tel van a baj, hanem valamivel a gépeden.


Network sniffer :


Telepités után, ha elinditod akkor elkezdi "összegyüjteni" a hálókártyádon átmenő csomagokat.


(A letöltési oldalon van egy kép "működés" közben a programról).


Ami lényeges A Source és Destination oszlopok (honnan-hová).


Inditsd el a networdk sniffert, hagyd, hogy had fusson kb egy órán át, aztán nézd meg, hogy hová megy az a sok csomag (IP cim alapján lehet keresni).


Meg azt is látni fogod, hogy honnan jönnek a csomagok a gépedre (itt is IP cim).


Aztán az IP cimből lehet következtetni, hogy mi a helyzet.


Sok sikert.

Üdv.

2013. nov. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Most nézem én is, nekem is hasonló értékek vannak, pl. jelenleg nálam a fogadott érték 990 000 000 körül van, ami egyébként természetesen byte-ban értendő, ez így ha a leírt számot nézzük akkor 0.92200934886885 Gb-ot jelent. Még az egy gigát sem érte el a forgalom. Ez nem sok.

Tudom, ez nem a lassúsághoz illik, de nem számít soknak, esélyes, hogy nem a nettel lehet a gond.

2013. dec. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!