Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Elképzelhető, hogy a Diginet...

Elképzelhető, hogy a Diginet lassítja a gépem?

Figyelt kérdés
Állandóan lelassul, befagy a gépem. Már mindent ellenőriztem, minden felesleges futó alkalmazást kikapcsoltam a gépen. Vírus nincs, spyware-ek törölve. Digi modem nélküli netem van. A hálózati kapcsolatok ellenőrzésekor azt vettem észre, hogy 1-2 órán belül a küldött illetve fogadott fájlok értéke 100milliós értéket mutat! Pedig csak általános oldalakat nézek, egyszerre csak egy böngészőablakban (tehát nincs nyitva egyszerre több). Szerintem ez nagyon sok, és van egy olyan gyanúm, hogy a net fogja a gépet. Mit tudok tenni?
2013. nov. 6. 16:51
1 2
 1/16 soccerway ***** válasza:
mutatsz egy képet erről a 100 milliós ablakról.
2013. nov. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 coopper ***** válasza:

Szia.


Operációs rendszer ?


Futó folyamatok (CTRL+SHIFT+ESC-Folyamatok fül) ? Melyik fogja esetleg a perocesszort....


Indits virus és malvare keresés.....


Sok sikert.

Üdv.

2013. nov. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Szia!


Kb. 20 perce, hogy újraindítottam a gépet, csak a skypeom van bekapcsolva, és rögtön ennyi az eredmény:


[link]


Azért is gyanakszom, hogy ez lehet a gond, mert újraindításkor valamelyest normalizálódik a helyzet.

2013. nov. 6. 17:10
 4/16 A kérdező kommentje:

Windows XP-m van. Futó folyamatokat néztem, nem látok különösebb gondot, mindegyik alkalmazás annyit "fogyaszt" amennyit kell, a CPU terhelés mégis 100%.

Vírus szerintem nincs, Nodom van.

2013. nov. 6. 17:11
 5/16 coopper ***** válasza:

Szia.


Tedd CPU oszlop szerint csökkenő sorrendbe a folyamatokat és ha nem "A Rendszer üresjárati folyamatai" "foglalja" el a CPU 99 %-át, hanem esetlegesen az SVCHOST.EXE eszi meg a CPU 50-90 %-át akkor :


Két dolog lehet :


1. Virus.

2. Windows Update.


Kideritheted hogy a 2. pont-e a hibás: tiltsd le a windows updatét :


Futtatás : services.msc


A megjelenő ablakban meg kell keresni az Automatikus frissités sort, és le kell állitatni.


Katt kétszer rá, a megjelenő ablakban (ha fut akkor először leállitás gomb, majd) a leengedő ablakban leállitást választani. Kép : [link]


Ha nem az a hibás a fenti módszerrel ujra engedélyezheted a windows updatét.


Sok sikert.

Üdv.

2013. nov. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi! Megnéztem. A Rendszer üresjárat 95-99 között mozog, az svchost.exe 00.
2013. nov. 6. 17:23
 7/16 coopper ***** válasza:

Szia.


Akkor már csak egy dolog van hátra deritsd ki, hogy hova mennek / honnan jönnek a TCPIP csomagok, szedj le a network sniffert (pl commview) és azzal nézd meg "üres" álapotban mivel kommunikál a géped.


Sok sikert.

Üdv.

2013. nov. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 soccerway ***** válasza:
az üresjárat szinte maxon, tehát nincs terhelve a gép. A száz milliós adatforgalom sincs sehol, az csak 30 MegaByte.
2013. nov. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
coopper: Köszönöm! Tudnál nekem esetleg egy linket küldeni, ahol ezt a programot le tudom tölteni? Esetleg annyit segítenél még, hogy elmagyarázod, telepítés után mit nézzek meg benne?
2013. nov. 6. 17:36
 10/16 A kérdező kommentje:
soccerway : ez most, újraindítás után volt az eredményem. A CPU ekkor 4-24%-on működött.
2013. nov. 6. 17:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!