Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Letöltök egy fájlt torrentel...

Letöltök egy fájlt torrentel és nem akkora a sebesség amilyennek kellene lennie?

Figyelt kérdés
elkezdtem a fájlt letölteni akkor volt 80-200kb közötti sebesség az átlag 120 volt. egy idő múlva valamiért lejjebb ment 80-ra majd 50,30,15,8 és most tart 4-nél.. Korlátlan internet és csak az utorrent letöltése a lassú.. kikapcsolom rendesen gyorsan betölti az oldalakat, videókat pedig egy 4kb/s letöltésű internet nemhiszem hogy ilyen gyorsan betöltené.. kipróbáltam a speedtest nevű oldalon az internetemet 2.5Mb/s . a torrent program "beállítás kalauz"-a sávszélességre teszteltem és 2.6Mbit/s(315.1Kb/s) írt. Akkor most mi a probléma amitől a torrentet ami mellesleg 5 csillagosra értékelt 4-6kb/s-al töltöm?
2013. aug. 4. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:
A torrent mint technológia ilyen. Ott a sebesség attól függ, mennyien osztják vissza a cuccot. Ha kevesen akkor hiába gyors a neted, az csak ennyivel jön és kész...
2013. aug. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Komplikato ***** válasza:

Pontosítsunk, az összes feltöltő (seed) összes RÁD eső KIMENŐ sávszéllességétől függ a te max. letöltési sebességed. Nyilván csak a csatlakozottak számítanak, tehát ha van 1100 seed, de pl. csak 14 van csatlakozva. akiről még vagy 20 másik tölt ... akkor ez van.

A legtöbb internet előfizetésnél ugye a kimenő sávszélesség eleve kicsi, ez még osztódik is szépen.


Van egy torrent fájl, elkezded letölteni szép gyorsan jön, mert nem csak a seed arcoktól töltöd a szeleteket, hanem azon letöltőktől is, akiknek már lejött ... aztán eljutsz azokig a szeletekig, ami csak 100, 25, 10 embernél van meg, viszont az összes többi letöltő is oda cuppan rá pont ugyan ezért és hoppá leesik szépen a letöltési sebesség.

2013. aug. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
De nálam most éppen minden torrent fájlnál ez a letöltési sebesség.. most kipróbáltam még 3 más fajta fájlnál és mind 3-nál teljesen ugyanaz a letöltési sebesség..
2013. aug. 4. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!