Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem látja a Wifi jelet...

Miért nem látja a Wifi jelet a gépem?

Figyelt kérdés

A Laptopom nem talál egy Wifi hálózatot. Az összes többi ami a közelben van igen, de pont azt ami nekem kellene nem..

A másik laptop azt is látja. Miért van ez, és hogyan lehetne orvosolni?



2013. aug. 3. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet úgy van beálltva a wifi, hogy nem szórja az SID nevét.


VAgyis autómatikusan nem látszik, ekkor neked kell mauálisan beállítani a wifit- felvenni a SID nevét majd a jelszót és a titkosítást is beállítani.


Ezt meg tudod úgy tenni ,hogy megnézed a másik laptopon az adatokat, hogy mi a wifi hálózat neve és mi a titkosítása.


Amikor szórja a jelet a router akkor könnyeb helyzetbe vagy mert csak a jelszót kéri a többit automatán beállítja neked.

2013. aug. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. aug. 3. 11:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első vagyok: az én wifi routeremnek is titkos a SID neve ,csak az tud csatlakozni rá akinek megadom a SID nevét a titkosítás fajtáját és a jelszót.


Persze van MAC titlás ,vagyis csak előre felvett MAC címml rendelekző gépek tudnának csatlakozni a hálózatomra.

2013. aug. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megnéztem és más a titkosítása ez tény. De olyan titkosítás meg nincs ezen a laptopon. XP van a gépen.
2013. aug. 3. 11:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem a xp-ek hanem a hálózati kártyádnak kell támogatni a titkosítást.


A céges XP-s gépeken még WPA2 Enterprise is van ,vagyis nagyvállalati RADIUS szerveres hitelesítés.


Leg jobb az lenne ha megkérdezed azt aki a wifi router üzemelteti.

2013. aug. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!