Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Most mit csináljak? Router.

Most mit csináljak? Router.

Figyelt kérdés

Sziasztok. légyszives segítsetek mert megőrülök.. :@@

A házunkban 3 számítógép van, és netes kábelünk van ami elvan osztva a többi gépre.. az én gépemről. tegnap a wifit b@sz...tam, és elment a net.. Újra telepítettem a gépem (már amúgyis kellett volna) a windows tűzfalnál rámentem az alapértelmezett beállításra vagy mire, és az én gépemen nagy nehezen lett net.. de a többi gépen még mindig nincs, és 2 napja ezzel szenvedek.. szerintetek mi lehet a baj?



#PC #számítógép #Wi-Fi; Internet
2013. márc. 6. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
A kérdésben egy routert emlegetsz, a leírásban pedig tök mást írsz. Akkor most van routered? Mert ha van, akkor nem a te gépedről van leosztva a net jó eséllyel.
2013. márc. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
akkor az router vagy modem? bocsi de nem értek hozzá :(
2013. márc. 6. 17:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Tehát bejön az internet valahogy a házba, vezetéken vagy vezeték nélkül. Ami dekódolja a jelet, az a modem. Ha vezetéken jön a net, akkor a modem egy kis doboz, amibe bemegy vagy a koax kábel, vagy a lankábel vagy a telefonkábel, ha vezeték nélküli a net, akkor pedig egy kis USB stick, ami fogja a mobilcellák adását.

Ha emellett van még egy doboz (mobilnet esetén pedig nem a gépbe, hanem egy dobozba van dugva az USB stick), akkor az jó eséllyel a router vagy access point. No olyanod van-e?

2013. márc. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Alternatív lehetőség, hogy nincs modem, mert a modem valahol a házon kívül van központi helyen, ekkor lankábel fut egyenesen a gépedbe. Vagy nagyon szélsőséges esetben betárcsázós interneted van, bár ezt nem hiszem.
2013. márc. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

[link]


parancsoljatok.. ezek vannak (a wifis routert elraktam, mert azzal nem akarok vacakolni)

2013. márc. 6. 18:08
 6/6 anonim ***** válasza:

" (a wifis routert elraktam, mert azzal nem akarok vacakolni) "


ez mán nem semmi ám !

2013. márc. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!