Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A gmail-en jól értem, hogy...

A gmail-en jól értem, hogy nem lehet fiókot létrehozni a mobiltelefonszám megadása nélkül?

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja, hgy ez a legbiztonságosabb levelezőrendszer, ezért lenne fontos, de azt senki nem mondta, hogy meg kell adnom a telefonszámom. Márpedig én azt nem fogom megadni. Így is túl sok információt ad meg az ember itt-ott, nem beszélve magukról a levelekről, amikben rengeteg fontos információ található és amikről tudom, hogy a szolgáltatónak is hozzáférhetők. Szóval nekem nagyon nem akaródzik még a számom is leírnom...
2012. szept. 15. 16:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%

Régen nem kellett.

Amúgy itt nyugodtan megadhatod a számodat. Ők kiadni nem fogják, ellenben a belépés jelentősen biztonságosabbá tehető, valamint ezzel kiszűrik a kamu regisztrációkat.

Hidd el, nem lesz semmi bajod belőle, ha megadod.

2012. szept. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Már a FB is kéri a teloszámodat.
2012. szept. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
Egyébként nem kell megadni, anélkül is tovább lehet menni a regisztrációban, de később is pampog majd, hogy add meg.
2012. szept. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Nem kötelező megadni.

Múltkor egy csomó osztálytársam Gmail fiókot csinált magának és nekik se kellett.

"Hidd el, nem lesz semmi bajod belőle, ha megadod."

Nagyot tévedsz, mert ha valaki feltöri a fiókját és megnézi a számot, akkor könnyen visszaélnek vele és a kérdezőt olyanok zaklatnák, akiknek nincs semmi köze az adott dologhoz.

2012. szept. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
37%

Ja, majd pont egy mezei felhasználó fiókjára fognak vadászni a csúnya emberek és pont majd az onnan megszerzett számával fognak visszaélni.


A Google szervereit magukat szinte esélytelen, hogy bárki feltörje.

A felhasználói fiókot is egy megfelelő jelszóval jól lehet védeni, ráadásul HTTPS kapcsolattal lehet belépni, azaz ha az ember publikus helyen is lép be, biztonságban van az a jelszó. (Hacsak nem nyom át egy biztonsági figyelmeztetésen....)


Ráadásul ott van a lehetőség a 2 faktoros azonosításra, ami szintén egy hatalmas előnyt jelent és a jelszó megszerzésével sem ér senki semmit.


Tehát mint írtam, semmi baja nem lesz abból, ha megadja.

De Tomi3, köszönöm a megjegyzést, csak ha nem értesz hozzá, akkor ne kötözködj.

2012. szept. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Komplikato ***** válasza:
17%

"A Google szervereit magukat szinte esélytelen, hogy bárki feltörje."


Csak idén kétszer kaptam figyelmeztetést a Googletől, hogy kínai IP címről olvasgatta valaki a leveleimet ...

2012. szept. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%

Nem a Google szervereit törték fel, megnyugtatlak, mert arról nem kapnál levelet.


Ha valaki belépett az azért lehetett, mert kitalálta vagy ellopta a jelszavadat valamilyen módon.

(Például: könnyű volt és 2-3 tippre kitalálható, vagy több helyen használtad és valahol nem tárolták titkosítva és ránéztek. Vagy feltörtek egy ilyen oldalt, ahol rosszul voltak tárolva és onnan szerezték meg. Esetleg a hash-ét megszerezték és sikerült brute force-al megtudni a kódot, mert az gyenge volt.)

Ennek semmi köze a Google szerveréhez.


Ezek ellen jó védelem a 2 faktoros azonosítás mondjuk, csak aktiválni kell.

2012. szept. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

És még úgy reklámozzák, hogy ingyenes... És még is ezt írja: [link]

Hát akkor cs*sszék meg. Váltok gmail.hu-ra.

2014. nov. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Egy fillérbe sem kerül.
2014. nov. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
22%
Jaja, persze. Akkor mi az, hogy a szokásos sms DÍJAK merülhetnek fel...?
2014. nov. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!