Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A letöltést tudom mérni a...

A letöltést tudom mérni a feltöltést miért nem?

Figyelt kérdés

Adott egy 25/10-es UPC net, és a speedtest.upc.hu illetve a speedtest.net oldalon is ugyan azt látom:


Letöltés felmegy rendesen, viszont a feltöltést nem tudja mérni egyik oldalon sem!

Utorrent (seedelésnél) maximum 150kb/s-el tölt fel, de PONTOSAN annyival, és nem megy fölé egy kicsit sem!


Mi lehet a gond? Hardweres nem lehet hisz akkor nem is töltene se fel se le... felhívtam az üf szolgálatot ők rendben látnak mindent! Ma reggel új windowst is húztam (win7 32bit)... nem értem!


Érdekesség: csökkentett módban le tudom mérni a feltöltést rendesen! Valami program fogja le? Spyware-t írtottam, nem talált semmit :S


Ötlet?



2012. szept. 9. 10:23
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Most felhívtam őket újra... a csaj azt mondta telefonba, hogy tévedéből volt bekapcsolva a szolgáltatás nálam, mert megszűnt MA! (érdekes)


Hivatalosan akkor most nekem 25 / 1,5 Mbit/s netemnek KELLENE lennie!


Ami azt jelenti,hogy (A UPC-s ügyintéző szavai szerint)

Garantáltan 8mbit-el kéne tudjak letölteni, és 0,5Mbit-el fel!


Tehát alsó hangon is 500kb/s-s feltöltést produkálnia kellene a gépnek, pl egy torrentnél!


Helyette a következőt látom a speedtest.net-n és a speedtest.upc.hu-n:


[link]


[link]


Nem csalás nem ámítás... a speedtest.upc.hu MÉG felmegy, és meg is akad 1,3Mbit-nél (mindezt kb 5 perc várakozása után produkálja, majd lefagy) de a speedtest.net a letöltés lemérése után, (ami átlagban 28mbit) lefagy, és kiírja hogy próbálkozzak újra!


Szerintem nem jön annyi szufla mint kéne, a feltöltésem torrent esetében sosem haladta meg az elmúlt napokban a 150kb/-s-t!

2012. szept. 9. 15:21
 12/14 A kérdező kommentje:

Ami növeli az idegbajt bennem, hogy egy KÉPET NEM TUDOK FELTÖLTENI, mert csak "várok, és várok és várok" és 10 perc után sem tölti fel!


Se mozilla, se ie, se chrome, se opera :D

2mb-s kép :D


Vicc

2012. szept. 9. 15:50
 13/14 anonim ***** válasza:

"Tehát alsó hangon is 500kb/s-s feltöltést produkálnia kellene a gépnek, pl egy torrentnél!"


Szerintem összekevered a bitet meg a bájtot. 1 bájt az 8 bit . Tehát 0,5 Mbit az 62kB/s. 1,5Mbit az 180kB/s. Így a garantált bőven meg van. Szóval az első képen az 1,3Mbit/s-el nincs baj. Az hogy a speedtest.net miért nem indul el nem tudom. De ha a torrentnél stabilan megy a feltöltés 150kB/s-el akkor semmi baj sincs, megkapod majdnem a maximum sebességet.

2012. szept. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Hmm...lehet igazad van:S


Nem vagyok hozzászokva ehhez a kis sebességhez! Digis voltam ezelőtt, ott 10mbit nél, szó szerint 1Mbit-el tudtam feltölteni!

2012. szept. 9. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!