Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Gooogle "kémkedik" utánunk?

Gooogle "kémkedik" utánunk?

Figyelt kérdés

Na, most hogy is van ez? Utána olvastam, és elméletileg a Google szedi a személyes adatainkat. Vagy ez egy régi herce-hurca? Mert olvastam egy olyat is, hogy ezt bevallotta a google még régebben, hogy "véletlenül" leloptak egy csomó adatot. Azt hiszem több mint 600 gigányit. Állításuk szerint "véletlen", és személyes adat nem volt közte, de mint kiderült, nagyon is volt! :)


Kérdés:

Most már megbízhatóak-e ezek a cuccok, meg úgy átlagba a böngészők / gép biztonsága?


Lényeg, azzal kezdtem, hogy a frissen feltett Chrome ment is a kukába, még a Reg maradékai is, meg tettem fel Mozzillához egy plugint, ami mutatja elméletileg ezeket az "alattomos" kémprogramokat. Ha valaki jártas ebbe, igazán segíthetne. Valami Tűzfal, program biztos van rá. Előre is köszi!



2012. júl. 9. 19:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Amikor megjelent a Chrome, akkor olyan felhasználási feltételekbe egyezhettél bele, hogy az adataidat felhasználhatják promóciós és egyéb célokra, adatbázisokhoz.


Miután ezt valaki észrevette, jött egy botrány, és ezeket visszavonták belőle.


De pont azért van a felhasználói és adatkezelői szabályzat (amit sokan csak pipálnak ránézés nélkül), hogy elolvad, és ha beleegyezel, akkor használd az adott programot és szolgáltatást. Ha nem, akkor nem.


Még ha ezen az 1 dolgon túl is teszed magad, rengeteg oldal és szolgáltató, szerv figyeli a tevékenységeidet a neten (kezdve az ártatlan célzott reklámoktól a bűnüldöző szerveken át a terrorelhárításig [bocs, épp 24-et nézek :D]).

2012. júl. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A kémprogram (trójai) nem azonos a Google kémkedésével.

"Spyware, magyarul kémprogram

A kémprogram meghatározást kétféle értelemben is használják. A szigorúan vett definíció szerint ez egy nyomkövető program (Tracking Software), amelyet tudtunk és beleegyezésünk nélkül telepítettek a számítógépünkre. A felhasználói szokások kifürkészésével – ez az egyszerű böngészési előzményektől kezdve egészen a bizalmas banki azonosítók-jelszavakig terjedhet - ezen adatok egy illetéktelen harmadik félnek való elküldését értjük. Némely kémprogramot egy másik program beépített részeként találhatunk meg (hasonlatosan a trójai alkalmazásokhoz), de lehet számítógépes férgek büntető rutinja is, illetve terjedhet olyan weblapokon keresztül is, amelyeken számítógépes sebezhetőségeket (exploit) használnak ki, hogy csendesen a háttérben telepíthessék fel ezeket a kémeket az áldozatok gépeire. Létezik aztán számos olyan hamisított kémirtó program is, amely éppen maga egy kémprogram. Az ilyen csalárd programokról egy egész listát találhatunk az alábbi linken:

[link]

Tágabb értelemben kémprogramokat – az Anti-Spyware Coalition szervezet meghatározása alapján – kémkedő és egyéb kéretlen alkalmazások kategóriába soroljuk. Ez a definíció magában foglal bizonyos süti (cookie) állományokat, kereskedelmi forgalomban kapható billentyűleütés naplózókat és egyéb nyomkövető technológiákat". [link]

2012. júl. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Google Chrome beállításaival le lehet ezt tiltani.

Csavarkulcs alatt/Beállítások: Speciális beállítások megjelenítése. Tartalombeállítások. Hálózati statisztikák és Hibabejelentések automatikus küldése. Vedd ki a pipát.

2012. júl. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Stimm. Aggódok azért, de táncsak kivédhetőek a komoly "behatolások". Kössz az infót! De azt nem értem, hogy az első kommentelő mire értette azt hogy "bocs, épp 24-et nézek" :)
2012. júl. 9. 20:31
 5/11 anonim ***** válasza:
Telepítsél komplex, tűzfalas védelmet. Ugyan nem olcsó, de pl. az Eset Smart Security5 újságkóddal is működik. Trójaiak és hasonlók ellen csak ezek jók, de 1000%-os védelem nincs.
2012. júl. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

(A 24 sorozatban vannak a terrorelhárításnál, úgyhogy itt állandóan feltörésekről meg lehallgatásokról. Napokon át ezt hallgatva már átáll az agyad az ilyen kémkedős történetekre).


Viccet félretéve vannak nemzeti intézményél ismerőseim, és onnan tudom hogy a rendőrség és egyéb bűnüldöző szervek előszeretettel használják a netet információszerzésre (főleg közösségi oldalakat), úgyhogy az nem csak mese, hogy a Facebook és egyéb oldallal önként hozol létre és bővítesz magadról egy "profilt", melynek akár törölt előzményeit is visszakereshetik és számon kérhetik rajtad.

2012. júl. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Értés van! Köszönöm szépen! Akkor most valaki tudna mondani nekem, hogy az alap Winf*s7 tűzfalat, meg Clamwin vírusírtómat mire cseréljem le? Csak lehetőleg ne olyanra, ami több kárt okoz, meg ne olyanra ami megzabálja a vasat, meg netet! :) Amúgy a facebook veszély nem fenyeget, mivel már rég nincs nekem. Iwiw van, meg Google+. De a google+ is csak azért, mert a "jutyúb" fiókhoz "adták"! :D Köszönet mindenkinek!
2012. júl. 9. 21:00
 8/11 anonim ***** válasza:
Éppen az IWIW kémkedik a legtöbbet.
2012. júl. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
iwiw nem pája. ha kiderül, pár száz kila ANFO-val levegőbe repítjük az egész kócerájt. a google annál jobban izgatott. :) amúgy az iwiw milyen értelemben kémkedik utánunk?
2012. júl. 14. 23:25
 10/11 anonim ***** válasza:

Microsoft terméket se használj. Csak a független, nyílt forráskódú rendszer biztonságos.


Amíg a netre csatlakozol, a Windows rendszeres időközönként jelentést küld a MS-nek. Nem feltétlenül amiatt, mert másolt rendszert használsz, hanem a Google-féle információlekérés történik, amit összesítenek és abból szűrnek le trendeket.

2012. júl. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!