Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntethető vagyok-e azért,...

Büntethető vagyok-e azért, mert bérlek egy lakást, de a tulaj nem jelentette be? Így adót nem fizet utánunk.

Figyelt kérdés

2012. jún. 1. 08:59
 1/8 medve5 ***** válasza:
100%
Adót neki kell fizetni,mivel neki van anyagi haszna belőle.Neked annyi dolgod van hogy kifizesd a rezsit.
2012. jún. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Neked nem kell tudni arról, hogy a tulaj nem jelentette ezt, és nem fizet utána adót.
2012. jún. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerinted ebben az országban ki fizet adót az albérletbe adott lakás után!? 99,99%-a NEM!


5 évig jártam Debrecenbe az egyetemre. Végig albérletben laktam. Volt vagy 6-7 albérletem. De egyik helyen se kaptam számlát vagy ilyesmi. Feketén ment a dolog. Volt olyan főbérlőm aki ebből élt. Volt 3 lakása, azokat adta ki egyetemistáknak.

2012. jún. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én nem tudom honnan kéne tudni az albérlőknek, hogy a főbérlő hogyan adózik. Nyilvános az adóbevallása vagy mi? Amikor a könyvelő csinálja az adóbevallást, megkérdezi, hogy volt e más bevétel, az albérleti szerződés alapján bevezetik hogy X Ft, és befizeti az adót utána. Az albérlő mit lát ezekből? Semmit. És köze sincs hozzá semmi. NEm fog számlát kapni...

Nem sokan adóznak le belőle, de mint albérlő nem fogod tudni.

2012. jún. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, csak amiatt éreztem magam szarban, mert fenyegetést kaptam egy "kedves" szomszédtól, hogy feljelenti a tulajt. :@
2012. jún. 1. 12:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha szereted azt az albérletet, jól megvagytok a tulajjal, kölcsönösen nincs gondotok a másikkal, akkor mondhatjátok ti azt is közös megegyezés alapján, hogy nem fizetsz albérletet, egyszerűen csak lakáshasználó vagy.
2012. jún. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó 2 havi lakbért be sem fizesd neki ha elmész, fenyegesd azzal hogy feldobod az apehnél :D
2012. jún. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha a főbérlőd neve Schmitt Pál, akkor semmi félnivalód nincs, maximum ha kormányváltás lesz.
2012. jún. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!