Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Torrentezésnél én vagyok a...

Torrentezésnél én vagyok a központ?

Figyelt kérdés
Ha feltöltök egy torrentes oldalra egy filmet,akkor a felhasználok csak is általam tudják azt a filmet leszedni vagy egymás letöltéseiböl is töltenek ha én nem vagyok elérhetö..Ez most hogy van:)?
2009. júl. 8. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Torrentezésnél nincs központ,éppen ez a lényege.Jobban mondva mindenki server.
2009. júl. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha feltöltesz egy oldalra, legalább 1embernek lekell szedni, addig csak neked lesz meg a film. amint leszedi 1ember akkor már a többiek is tudják szedni egymástól.
2009. júl. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz.A többiek már akkor is tudnak egymástól szeleteket letölteni,ha még egyikőjüknek sincs meg a teljes film.
2009. júl. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A torrent egy Peer to Peer (röviden P2P) protokoll ami egyenrangú számítógépek hálózatát jelenti. Egy ilyen hálózatban nincsen kiemelt priorítású gép, mint például egy szerver, hanem mindenki egyforma fontos. Ezt azzal éri el, hogy a fájl nem (csak) egyetlen központi szerverről tölthető, hanem minden olyan klienstől akinek már megvan valamekkora szelete a fájlnak. Így nagyon hamar létrejön egy hatalmas kapcsolódási fa melyben mindenki mindenkitől tölt le és mindenki mindenkinek tölt fel. Ráadásul minél többen kapcsolódnak be nem, hogy lassulna a töltési sebesség hanem tovább növekszik. Eredetileg pont ilyen hálózati tehermentesítés céljából alkotta meg a rendszert Bram Cohen.
2009. júl. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!