Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A T-homenál most emeltettem...

A T-homenál most emeltettem sebességet 15 Mb/s-ra és nem megy csak max 5 mega. Lehetséges hogy messze vagyok a központtól. De egy ilyen központ, hogy néz ki? Meg tudnám esetleg nézni, hogy milyen messze lehetek?

Figyelt kérdés
2011. febr. 26. 09:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

attól függ milyen típusú neted van...

ha DSL (telefon vonalon jön-megy), akkor lehet a távolság és lehet elavult és terhelt hálózat

ha KÁBEL (koaxos, a TV-s rendszerre van kötve a modem), akkor viszont nem, mert ott független a távolság


Üdv: ex-Ts beszerelő :D

2011. febr. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem a sebességet emeltetted, hanem a max sebességet...
2011. febr. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Vedd elő a szerződést, és láthatod, hogy az a 15Mb/s csupán a lehetséges maximum, a garantált az valahol 1-2Mb/s körül van.


Amúgy a sebesség, amit a szolgáltató ad, az MegaBit, amit meg letöltéskor látsz, az meg megaBájt, tehát letöltéskor csak olyan 2,25MB/s sebességgel tudsz majd letölteni.


De nem igazán függ a sebesség a központól, inkább attól, hogy a hálózatot több embernek adják el, mint amennyit ki tud szolgálni. És ezután nagyon jól hangzik, hogy ők nem tehetnek róla...

2011. febr. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
telefonvonallal kapcsolódok a modemhez.Ja és tudom mi a különbség a megabit meg a megabájt között mivel ez lesz a szakmám.Az meg hogy nem igazán függ a központtól való távolságtól ez egy nagy hülyeség.Szerintem neked se mindegy ha egy 3 kmes távot 5 km/órával vagy 20 km/órával kell lefutnod
2011. febr. 26. 09:30
 5/15 anonim ***** válasza:

"Az meg hogy nem igazán függ a központtól való távolságtól ez egy nagy hülyeség."


Ez ebben a formában nem igaz... mindegy, hogy milyen távolságról beszélünk, a hálózat végponti sebessége a következőktől függ:

1. a hálózat átviteltechnikájától

DSL - Koax - Optika - Rádióhullám (pl wifi)

2. a hálózatkezelő rendszertől (a központi egységektől)

3. a terheléstől (nem mindegy, hogy a területen 2-3 végpontterhelés van vagy éppenséggel 3000)


"Szerintem neked se mindegy ha egy 3 kmes távot 5 km/órával vagy 20 km/órával kell lefutnod"


Így van a Forma1ben is. Ha egyedül van Schumi a pályán, akkor hasít. Ha beküldesz a pályára még 2999 hétvégi sofőrt, akkor már nem nagyon :P


Még mindig az ex-Ts :D

2011. febr. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem teljesen kapcsolodik a kérdésedhez,de nézd meg ezt is...

[link]

2011. febr. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
hát kedves ex szerelő nem akarlak lenézni, de igenis függ a távolságtól.persze függ attól is hogy milyen átviteli közeget használunk.jelenesetben utp-t aminél, mint minden kábelnél meg van határozva a sebesség/távolság.Nyílván optikánál ezek az értékek sokkal jobbak, de nem lehet az optikát az upt-hez hasonlítani.persze a terheltségtől is függ, de azt hiszem az lesz hogy kihívatok egy szerelőt aztán majd csinál valamit
2011. febr. 26. 11:57
 8/15 A kérdező kommentje:

a legutóbbi hosszszólónak mondom, hogy ezzel én nem érek semmit, mert

1: linuxot használok

2:ha windowst is használnék és megcsinálnám ezt a beállítást attól még nem lenne jobb a hálózat

2011. febr. 26. 12:01
 9/15 anonim ***** válasza:

De ha most ennyire jól értesz hozzá, akkor minek teszel fel kérdést? Bármit mondunk, neked minden hülyeség.


A példád pedig a sebességről eléggé hibádzik, ugyanis az elektromosság ugyanolyan gyorsan terjed :) A router válaszideje és adatfeldolgozásától függ inkább, hogy mennyi adatot tud irányítani, de te ezt biztos tanultad.


Amúgy meg, én egy CISCO-s ember vagyok, ha már büszkélkedünk... :)

2011. febr. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
ja csak nem mindegy hogy milyen kábelen terjed.De most komolyan ha te CISCO-s ember vagy akkor hogy lehet olyat mondani, hogy tök mindegy hány méterre vagyok a központtól.Sztem nagyon nem mindegy, hogy a jelnek mekkora távolságot kell megtennie.Amúgy meg engem nem tanít erre senki mivel olyan "okos" tanáraink vannak hogy huhúúúú.Úgyhogy én magamtól tanulok és igaz ciscobol kellene, de én nem abból tanulok mert elég nyers anyag, hanem egy holland mérnök magyarra lefordított jegyzetéből.Egy több mint 60 éves mérnök úgyhogy nem hinném hogy ő hülyeséget beszélne.Ő szintén leírta ezt hogy nem mindegy a távolság
2011. febr. 26. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!