Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A T-homenál most emeltettem...

A T-homenál most emeltettem sebességet 15 Mb/s-ra és nem megy csak max 5 mega. Lehetséges hogy messze vagyok a központtól. De egy ilyen központ, hogy néz ki? Meg tudnám esetleg nézni, hogy milyen messze lehetek?

Figyelt kérdés
2011. febr. 26. 09:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Alapból T-home-nál nincs min csodálkozni..
2011. febr. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ha messzebb vagy a központtól akkor nagyobb az esélye az átviteli hibáknak. Márpedig ha egy keretet nem sikerül hibátlanul átvinni, akkor azt újra kell küldeni. Az újraküldések meg nyilván sávszélességigényesek. Szóval aki azt mondja, hogy a sebesség nem függ a központtól való távolságtól, az hülye.
2011. febr. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Hogyne, postagalambon küldik az adatokat :)


Az optikai gerinckábelnek mindegy a távolság, hacsak a T nem spórolta ki a jelerősítőt, és azt azért kétlem.


Te meg egészen biztosan nem vagy a kábel lehetőségeinek a határán. Most egy CAT6-os UTP kábelnél teljesen mindegy, hogy a T routerétől 50 vagy 200m-re vagy...


A távolság persze befolyásol. De nem egy normálisan kiépített hálózatnál. És a T tény, hogy legtöbbször pocsék, de nem azért, mert nem képesek hálózatot építeni, hanem azért, mert sokkal több embernek adják el, mint amire a hálózat kapacitása képes lenne. Akkor is akadna a net, ha másfél cm-re ülnél a routertől, ha egyszerűen az a teljesítményének határán van. És az esetek 99%-ban erről van szó, nem pedig az elosztótól való távolságról.

2011. febr. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Az optikai gerinckábelnek mindegy a távolság, hacsak a T nem spórolta ki a jelerősítőt, és azt azért kétlem."


Nem tudom tisztában vagy-e vele, de az ADSL telefonvonalon megy. Az meg Cat3-as UTP kábel és nem optika...

2011. febr. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

"Nem tudom tisztában vagy-e vele, de az ADSL telefonvonalon megy. Az meg Cat3-as UTP kábel és nem optika..."

Teljesen egyetértek.Nem érdekel engem most a gerinchálózat.A távolság én és a központ között nagyon is befolyásol.Oké lehet hogy nem vagyok messze tőle elvileg itt van vagy 200 méterre ha az a központ akar lenni nem tudom, de ezzel is kezdtem ezt a témát hogy hogy is néz ki egy ilyen.Ha viszont nem ezzel van a gond, akkor persze mindenképpen vagy kábelhiba, vagy túl van terhelve a csatorna

2011. febr. 26. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!