Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy van ez a torrentezésnél?

Hogy van ez a torrentezésnél?

Figyelt kérdés

még új vagy benne és lenne egy-két kérdésem.


például mi van akkor ha én letöltök valamit és utána nem tölti senki tőlem? Akkor addig kell várnom amíg nem kezdi el vki tölteni, 100%-ban vissza nem tölt? Az arány miatt kérdezem.


A másik dolog: Speedtest-en megnéztem a sebességem és 128kB/s-re jött ki vagyis 1Mbps. Akkor miért csak 0.1-1.0 kB/s a feltöltésem sebessége az utorrentben?


Még egy kérdés: Mi az a Seed és mi az a Peer?


2011. szept. 27. 20:31
 1/7 anonim válasza:
2011. szept. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Seeder:

Az a felhasználó, aki rendelkezik az adott torrent-hez tartozó adatok 100%-val. Ő csak feltölt, azaz tőle töltenek a leecherek.


Peer:

Két jelentéssel is bírhat. Elsőként egy összefoglaló szó a seederekre és leecherekre, azaz a le és feltöltőkre. Másodsorban a peer jelentheti ugyanazt, mint a leecher, azaz letöltőt.

2011. szept. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
kb. el lehet intézni pár mondattal. Ha neked nehezedre esett válaszolni, akkor nekem is nehezemre esik utánajárni és keresgélni
2011. szept. 27. 20:45
 4/7 A kérdező kommentje:
első válaszolónak
2011. szept. 27. 20:45
 5/7 anonim ***** válasza:

első kérdés: ahogy a letöltés befejeződött utána nem kell megvárni hogy a feltöltés 100%legyen sőtt én le is szoktam korlátozni 1kb/s-ra

második kérdés: lehet le van korlátozva a letöltésed azt nézd meg és ha le van állítsd át korlátlanra

harmadik kérdés:A peer az a seederek és leecherek összessége, általában az az előnyösebb, ha a feltöltésnél van magasabb szám, mert úgy több seeder jut 1 leecherre, ergo több ember tölti fel neked a fájlokat így nagyobb lesz a letöltési sebesség.

2011. szept. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jó ha tudod, hogy a feltöltésed sebessége nem attól függ, hogy te mennyivel tudsz feltölteni, hanem attól, hogy a tőled töltők mennyivel bírnak tőled szedni.

Azon kívül jó lenne tudni, hogy speedtest-en mért eredményed a feltöltésedre vagy a letöltésedre vonatkozik, mert a kettő nem ugyanaz.

2011. szept. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A feltöltésre vonatkozik ez tuti megnéztem,
2011. szept. 28. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!