Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miert nem tudok youtube...

Miert nem tudok youtube videot nezni mobilnettel?

Figyelt kérdés

sziasztok


az lenne a baj, hogy ha mobilnettel akarok nezni videot, akkor nem tolti be, otthoni wifis nettel bejonnek a videok, telenor online 100mb szolgaltatasom van.



elore is koszonom a valaszokat.


2012. máj. 14. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Istenem, tegyél már fel egy normális kérdést, mi az hogy nem tölti be? Megakad a csúszka, szétbaszódik a videó, megszakad a kötél és nem tudod felakasztani magad?
2012. máj. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ennek többféle oka is lehet:

1. nem 3G/HSDPA képes a telefonod (bár ha wifis, akkor ez nem valószínű)

2. nincs 3G/HSDPA lefedettség (na, ez már könnyen lehet)

3. elhasználtad a 100 Mb adatforgalmat (felette 32 KBit/s-ra lassítanak, ami elég kevés, főleg a videókhoz)


A mobilonline 100 Mb csomagot elsősorban mobilos böngészéshez találták ki, ehhez van méretezve az adatforgalom. Ha mobiltelefonon nézel videót, az gyengébb minőségű, mint a számítógépes, azaz kevesebb adatforgalommal jár. Sajnos azonban a 100 Mb adatmennyiség még ennek ellenére is csak 1,5-2 óra YouTube-ra elegendő (egész hónapban). Tehát ha eddig működött, csak most nem, akkor túllépted a 100 Mb-ot. Ez esetben érdemes nagyobb csomagot választani, bár az 1 Gb-ot is elég hamar el lehet érni, ha rendszeresen használod a YouTube-ot.


Ha számítógépen használnád, akkor a felbontástól függően akár egy 10-15 perces videó is elég lehet arra, hogy lemenjen az egész havi adatmennyiség. Ráadásul nem is kell végig nézned, elég, ha teljesen betölti. Utána egy átlagos honlapot is percekig fog tölteni a 32 Kbit/s sebességen.

2012. máj. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem használtam még el a keretet és volt rendes 3G lefedettség, de az biztos, hogy ha csak egy 10 mp-es videót akarok megnézni, akkor is 40 mp-ig [Loadingol]. Tehát ha ez normális, akkor értelmetlen volt a kérdésem, de elég hosszúnak tűnt nekem, lehet hogy csak egy újratelepítés kéne...
2012. máj. 15. 19:01
 4/4 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentelőnek köszönöm a választ, sok mindent megtudtam belőle,amit eddig még nem tudtam..
2012. máj. 15. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!