Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lehet, hogy azért nem érem el...

Lehet, hogy azért nem érem el a maximális sebességet, mert "elavult" a DSL modemem? Vagy mitől lehet?

Figyelt kérdés
Hat éve adta a szolgáltató a modemet. Jelenleg vizsgálgatják a távolból, hogy miért csak a megrendelt sebesség felét érem el (fél éve rendeltem ezt a sebességet, de azóta sosem volt a felénél több a letöltési sebességem). Szerintetek mi okozhatja? Hátha ti gyorsabban válaszoltok, mint a szolgáltató.
2012. máj. 12. 19:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Közvetlen csatlakoztasd a gépre, kapcsold ki a tüzfalad.
2012. máj. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Próbáltam úgy is, de sehogy nem megy és ilyeneket írnak erről a modemről minden fórumon:

"A D-link 360R-nek nincs admin felülete csak a 360T-nek és a 380-nak. A 360R alapban csak bridge módot tud."

2012. máj. 12. 23:21
 13/21 anonim ***** válasza:

Akkor: [link]


De ne piszkáld, csak olvasd ki, legalábbis én ezt javaslom.

2012. máj. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Most hívtak a szolgáltatótól és azt mondják a modemnek bírnia kell ezt a sebességet. Ha a vonal jó, a modem jó, akkor mi a hála okozhatja, hogy a max. sebesség felét sem bírja elérni a netem?
2012. máj. 15. 18:27
 15/21 anonim ***** válasza:

"Ha a vonal jó, a modem jó"


Ki mondta, hogy a vonal jó?

A modemednek birnia kell ezzel nem csaptak be, de ahhoz hogy a vonal minőségéről megtudj bármit is bele kell nézz a modembe.

2012. máj. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

A Datanet mondta ma, hogy a modemnek bírnia kell és a vonalat bemérték és jó szerintük, majd a T-Home-tól kijönnek vizsgálódni, hogy mi lehet a hiba, de közölték, hogy ha mi okozzuk a hibát, akkor 6000 Ft-t kell fizetni. Ha rossz lenne a vezetékünk, akkor telefonvonal se lenne gondolom.

Köszönöm, hogy ilyen kitartóan segítesz, feltelepítettem amit linkeltél, melyik parancsra adott választ másoljam ide?

A modem mentett paramétereinek listázása:

sys view autoexec.net

vagy

Az ADSL beállítások listázása:

wan dmt show dmt

vagy

Az ADSL vivőkön mért SNR listázása:

wan dmt show snr

Azt kipróbáltam, hogy standardról átváltottam ADSL2-re és úgy nem megy a net. Bár a sima ADSL-nek is bírnia kéne 8Mbitig. Köszi még 1x

2012. máj. 15. 21:00
 17/21 anonim ***** válasza:

Mint irtam ne piszkáld, téged csak az adatok kiolvasása érdekel, belemerülhetsz a cikk alapján az állitgatásba, de ha jönnek ki szakik mérni akkor azt fogják hinni te gányoltad el.

Legyen az ő beállitásaikkal rossz.


Az adsl nem kábelnet, itt nem csak rossz és jó van, nagyon lényeges a távolság, vannak távolságok vagy zajos vonalak amikkel ha szétszakadnak sem érnek el olyan sávszélt amit egy ideális vonallal.


Te az Sm50b program adatait nézd, igy néz ki: [link]


Amik karikázva vannak azok téged is érdeklnek és lényeges még a crc error száma, ideális esetben ez 0, szélsőséges esetben folyamatosan növekszik. Ilyenkor a modem bont és alacsonyabb sebességen újrakapcsolódik, egész addig mig meg nem találja az arany középutat.

Ez az érték még attól is függhet hogy délelött vagy kora este van, tehát hogy mindenki hazaért a munkából és ráüllt a netre, kapcsolgatják az elektromos kütyüket, stb.

2012. máj. 16. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Bit rate 3072 kbps (relative capacity: 100%)

Noise margin: 7dB

két perc alatt 2500 FEC error és 80 CRC error volt.


(speedtest.net maximum 2.6 Mbit mindig)

2012. máj. 16. 18:55
 19/21 anonim ***** válasza:

Ezt felesleges is tovább nézni, ez 3 megabitre van belőve. Okát is tudjuk, hibás, zajos a vonal.

Nyugodtan mond el az ügyfélszolgálatnak ezeket az értékeket.

Modemcserével (más tipusra), szűrőcserével, margin állitással, kábel vagy csatlakozócserével szerencsés esetben javitható.

Ezt a kiérkező szakik végig fogják próbálgatni.


Sajnos olyan is lehet hogy nincs mit tenni, ha nagy a távolság. Ilyenkor dönthetsz hogy maradjon igy (nem javaslom) vagy alacsonyabb csomagra váltasz amit még bir a vonal. Azt is tudnod kell ha felajánlják hogy bérmentve csomagot válthatsz az egy szivesség, ugyanis a szerződésben foglalt értékek megvannak, a minimum érték ami alatt reklamálhatnál valahol 1 megabit körül lehet rögzitve.


Az a sanszos hogy meg fogják oldani, nagyon peches helyen kell legyél hogy az 5 megás csomagot ne birja.

A consolos programokat ne emlitsd nekik, végén még rádverik te mókoltad el az egészet, ha a szaki úgy nyit hogy elővarázsol egy másik modemet a táskájából akkor kezdhetsz bizakodni be lesz lőve jól.

2012. máj. 17. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Köszi, dehát Budapesten lakom:( Itt is vannak ennyire szerencsétlen kerületek? Ha a szomszédoknak nincs ilyen gondjuk, akkor hívjak ördögűzőt? Most láttam egy japán horrort, amiben a telefonvonalon keresztül közlekedett a megtestesült gonosz.... kissé para. Vagy másik dimenzióban lakunk?


Sajna a T-Home-os pasi nem fog hozni modemet, rákérdeztem és előre megmondta, hogy azt ő nem tud adni:( A GTS meg állítja, hogy a modemnek bírnia kell az 5Mbitet is. Ráadásul ezt nézd, pontosan ugyanannyira változtatták a 2Mbit árát, mint az 5Mbit! Amikor váltottunk, még 500Ft-tal olcsóbb volt a 2Mbit.. simán el tudom képzelni, hogy pont az ilyen ügyek miatt:

Egyéni ADSL 2 2560/192 kbps 192/64 kbps 3 785 Ft 4 724 Ft

Egyéni ADSL 5 5000/500 kbps 1000/192 kbps 3 785 Ft 4 724 Ft


Ha nem tudják jövő héten sem megoldani, akkor írok a fogyasztóvédelemnek, mert nem bírok decemberig várni, mert agyrém lenne még több mint fél évig tűrni ezt. Kábeles net akkor is működne (pl digi), ha kiderül, hogy Csehszlovákiában lakom egy másik dimenzióban? Vagy azzal is előfordulhat, hogy egyes helyeken csak 2.5Mbitig bírja?


Szerintem elképesztő, hogy gyakorikérdéseken egy vadidegen többet segít és hamarabb rájön mi a gond a nettel, mint a szolgáltató, akinek hat éve minden hónapban pontosan fizetjük a havidíjat...

2012. máj. 18. 04:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!