Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lehet, hogy azért nem érem el...

Lehet, hogy azért nem érem el a maximális sebességet, mert "elavult" a DSL modemem? Vagy mitől lehet?

Figyelt kérdés
Hat éve adta a szolgáltató a modemet. Jelenleg vizsgálgatják a távolból, hogy miért csak a megrendelt sebesség felét érem el (fél éve rendeltem ezt a sebességet, de azóta sosem volt a felénél több a letöltési sebességem). Szerintetek mi okozhatja? Hátha ti gyorsabban válaszoltok, mint a szolgáltató.
2012. máj. 12. 19:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Hány megabites a neted? Milyen a modemed ADSL vagy ADSL2 ?
2012. máj. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
5 Megabit elvileg, gyakorlatilag max 2.6. A modemre az van írva, hogy ADSL Modem, DSL-360R
2012. máj. 12. 19:19
 3/21 anonim ***** válasza:

Könnyen lehet hogy túl távol vagy a központtól, ha sok a hiba automatikusan lejjebb veszi.

Reseteld a modemet és úgy próbáld.

2012. máj. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszi, de már nagyon sokszor próbáltam a resetelést, a szolgáltató is bemérte a vonalat, szerintük ok. Pár napja bediktáltam nekik a részletes T-Home sebességtesztet, most azt vizsgálják. És modemen keresztül mérem a sebességet, nem routerrel (bár azzal is pont ugyanannyi). Keresgéltem neten, hogy mitől lehet, de semmit nem találok:(
2012. máj. 12. 19:34
 5/21 anonim ***** válasza:
Olvasd ki a modem értékeket, böngészön keresztül a megfelelő beállitások mellett eléred. Ebböl sok minden kiderül, még olyan is amit a szolgáltató nem szivesen közöl.
2012. máj. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Pontosan milyen adatot nézzek? Köszi!
2012. máj. 12. 19:53
 7/21 anonim ***** válasza:

Célszerü lenne mindjárt a linksebbeséget, ha alacsonyabb mint a csomag akkor nincs is mit tovább nézni.

Ezt az értéket akkor érdemes megnézned miután restelted a modemet, elképzelhető hogy egy darabig tartja, de az is hogy már elsőre sem tud ennyi felcsatlakozni.

Crc hibákat is nézegesd hogy növekednek e, ha sok és növekszik akkor ezért veszik vissza (automatikusan) a sebességed.

A szerződésben benne van hogy az 5 az csak elvi max, igy nem reklamációs alap ha kevesebb, ettöl függetlenül nekik is az az érdekük hogy elérd a megrendelt csomag szintjét, de sajnos ez nem minden területen lehetséges.

2012. máj. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nincs admin felülete és a dlink oldalán nincs fent ez a típus, nemtom megnézni a leírását. De fórumokon azt írják ennek 20Mbit-et is bírnia kéne, úgyhogy nem hiszem, hogy a linksebesség a baj. Kipróbáltam szűrő nélkül, úgy is ugyanilyen kevés a max sebesség.
2012. máj. 12. 21:04
 9/21 anonim ***** válasza:

IP: 192.168.1.1

Maszk: 255.255.255.0

pass: admin

2012. máj. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszi, de sajnos erre nem hoz be semmit! De azért próbálkozom még párszor:)


Azt találtam egy régi fórumon, hogy a 360r típusú modemnek nincs admin felülete, csak a 360t-nek. Ha routerrel csatlakozok, akkor bejön a router adminja, de ott nincs semmi info a modemről (vagy én nem találom)

2012. máj. 12. 22:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!